W zeszłym tygodniu pojawiła się informacja, że Tesla zakupiła Bitcoiny za 1,5 miliarda dolarów, aby zmaksymalizować zwrot z gotówki. To rzecz jasna wpłynęło na kurs kryptowaluty do tego stopnia, że zaczęła ona bić wszelkie rekordy. Jak donosi Markets Insider, ekonomista Nouriel Roubini oskarża Elona Muska o manipulacje rynkowe i twierdzi, że SEC, czyli amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd,  powinna przeprowadzić dochodzenie w tej sprawie.

Elon Musk oskarżony o manipulację kryptowalutami

Elon Musk oskarżony o manipulację kryptowalutami

Podstawą oskarżeń Roubiniego są tweety Elona Muska. Te mają służyć do pompowania cen waluty. 

Dla kogoś takiego jak Elon Musk, kto wie, że ma wpływ na rynek, którym może manipulować to bardzo łatwe. Stwierdził on, że Tesla zainwestowała w Bitcoina, co wywindowało ceny. A przecież Tesla nie zarabia jeszcze żadnych pieniędzy, także jest to nieodpowiedzialne i jest to manipulacja rynkowa. SEC powinien przyglądać się ludziom, którzy mają wpływ na rynek, i którzy manipulują ceną aktywów. To też jest zachowanie przestępcze.

—  powiedział Roubini w wywiadzie dla CoinDesk.

Zobacz też: Apple M1 to beznadziejny procesor – tak przynajmniej podkreśla Intel w swoich reklamach

W połączeniu z plotkami, że Tesla jest już sprzedawana na nowych rekordowych poziomach, wiele osób spekuluje, że był to ruch mający na celu zebranie masy gotówki i pomoc Tesli w dobrym rozpoczęciu 2021 roku. Istnieją również pogłoski, że Elon Musk usuwa swoje tweety dotyczące Bitcoinów, ale nie jesteśmy w stanie ich potwierdzić. Tak czy inaczej, nie jest jasne, co tak naprawdę się dzieje. Dlatego też ekonomiści domagają się, aby SEC zbadał transakcję. 

Źródło: Tomshardware

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.