InPost rozwija usługę Urząd 24 – pojawiają się coraz to nowe lokalizacje, w których można z niej korzystać. Specjalny paczkomat do załatwiania spraw urzędowych został ostatnio umieszczony w Toruniu. Już teraz są planowane kolejne instalacje tego typu.

InPost Urząd 24 – lokalizacje, w których usługa jest dostępna

W Toruniu InPost uruchomił specjalny paczkomat w ramach usługi Urząd 24. Maszyna nie służy do odbierania zamówionych przesyłek, tylko do załatwiania spraw urzędowych bez konieczności wchodzenia do budynku i stania w kolejce. Zasada jest prosta. Najpierw nadajemy dokumenty z dowolnego paczkomatu w Toruniu lub okolicach. Po jakimś czasie otrzymujemy powiadomienie w aplikacji InPost, SMS-em lub mailem o możliwości odbioru decyzji.

Przykładowe sprawy, które można załatwić przy wykorzystaniu specjalnego paczkomatu w Toruniu, to złożenie dokumentów związanych z prawem jazdy, a także wiele formalności dotyczących rejestracji pojazdów. W wybranych sprawach można złożyć wniosek w paczkomacie, ale po odbiór decyzji i dokumentów trzeba się stawić osobiście.

InPost prowadzi rozmowy dotyczące poszerzenia dostępności usługi Urząd 24 z kolejnymi miastami i gminami. Obecnie oprócz Torunia z paczkomatów do spraw urzędowych można korzystać w Gorzowie Wielkopolskim, Gdyni, Krakowie, Kaliszu, Słubicach, Dąbrowie Górniczej i Poświętnem. Usługa jest również dostępna w Izabelinie, Nowym Targu, Wolsztynie, Chojnicach, Pruszkowie, Brodnicy, Gorzowie Wielkopolskim, Wołominie, Koszalinie i Lubaniu.

Czytaj także: Inteligentny plaster może zastąpić ciśnieniomierz, pulsometr, glukometr i… alkomat

To nowy trend w relacjach na linii urząd – mieszkańcy, który doskonale sprawdza się w pandemii, ale pozostanie już na trwałe w ramach relacji z
obywatelami
– mówi o usłudze Urząd 24 prezes InPostu Rafał Brzoska. Jak twierdzi, coraz więcej miast i gmin poszukuje tego typu rozwiązań, by lepiej zarządzać sprawami urzędowymi i obniżać koszty.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.