Obchody Chińskiego Nowego Roku trwają w najlepsze, jednak giganci branży wciąż pracują. Wiceprezes Xiaomi Corp i dyrektor generalny Redmi, czyli Lu Weibing, ogłosił właśnie, że firma będzie koncentrować się na wprowadzeniu szerszej gamy produktów inteligentnego domu w tym roku. Warto tu dodać, że już poprzedni rok przyniósł nam naprawdę szeroki i różnorodny zestaw takich rozwiązań od chińskiego giganta. Te rzecz jasna pracowały głównie w ramach asystenta XiaoAI, który obsługuje jedynie region Chin. 

Xiaomi zapowiada więcej produktów Smart Home

Xiaomi zapowiada więcej produktów Smart Home

Sęk w tym, że Xiaomi ostatnio się przełamało. Gigant wypuścił na rynek inteligentny budzik ze zintegrowanym Asystentem Google. Ten powstał z myślą o klientach w Europie. Całkiem więc możliwe, że przynajmniej część z fali nowych urządzeń Smart Home od Xiaomi pójdzie jego śladem i będzie dostosowanych do pracy z asystentem, który nie tylko działa w Polsce, ale i rozumie nasz język. Oczywiście należy brać pod uwagę, że większość z nich nie zostanie wydanych poza granicami Chin, co z resztą podkreślił sam szef marki w swoim wpisie na Weibo. 

Zobacz też: Rozszerzenia dla Edge z pirackimi grami – Microsoft nie uczy się na błędach

Niestety, nie poznaliśmy w tej sprawie żadnych szczegółów. Nie wiadomo więc, czy Xiaomi zamierza dać nam większy wybór już dostępnych inteligentnych urządzeń. A może przygotuje zupełnie nowe kategorie, które nigdy nie kojarzyły się ze Smart Home? Na przykład inteligentny taboret, albo podajnik papieru toaletowego, który przy okazji daje porady jak zmniejszyć zapotrzebowanie i ile dzięki temu można ocalić drzew? No cóż, chyba nie jestem najlepszy w wymyślaniu nowych typów urządzeń inteligentnego domu. Na szczęście Xiaomi radzi sobie w tym znacznie lepiej.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.