Sony Xperia Z i ZR dostają Androida 5.0 Lollipop! Japończycy dotrzymali danego słowa

Newsy

xperia z sony lollipop

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Sony miewa gorsze i lepsze dni. Jeszcze nie tak dawno temu z dnia na dzień poszczególni konsumenci zmieniali zdanie na temat japońskiego producenta. Wszystko za sprawą coraz to nowszych plotek mówiących o planach producenta urządzeń Xperia dotyczących aktualizacji smartfonów i tabletów.

 

Dzisiaj już oficjalnie możemy powiedzieć, że Sony dotrzymało słowa danego na początku roku. Zgodnie z zapowiedzią, wszystkie najważniejsze urządzenia z flagowej rodziny Xperia Z mogą cieszyć się Androidem 5.0 Lollipop. Dzisiaj Japończycy wypuścili ważącą 700 MB aktualizację dla ponad 2-letniego, rozpoczynającego serię smartfonu Xperia Z. Także posiadacze Xperii ZR nie zostali pominięci. Obecnie oczywiście aktualizacja dla tych modeli dostępna jest tylko w wybranych regionach i wśród nich nie znajduje się Polska. Niemniej jednak urządzenia pochodzące z Boliwii, Bangladeszu, Tajwanu czy też Hong Kongu mogą już sprawdzać czy Lizak jest warty uwagi. Wśród nowości wprowadzonych razem z tą aktualizacją jest także możliwość przenoszenia aplikacji na kartę pamięci, co z pewnością wiele osób doceni.

 

Tym samym Xperia Z zaczynająca przygodę z Androidem 4.1 Jelly Bean jest urządzeniem, które pokazuje, że argument mówiący o za słabych podzespołach jest niewłaściwy. Także widać, co dostaje się kupując flagowy model, nawet starszy, zamiast nowego smartfonu ze średniej półki – długoletnie wsparcie.

 

 

źródło: GSMArena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x