ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
5G Plusa lista miejscowości

Plus i Cyfrowy Polsat notują rekordową liczbę przesłanych GB danych

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Plus oraz Cyfrowy Polsat w 2020 roku miały rekordową liczbę przesłanych GB danych. Użytkownicy usług od obu powiązanych podmiotów przetransferowali o 36% więcej danych, niż rok wcześniej. To najlepszy wynik Plusa i Cyfrowego Polsatu w historii.

Plus i Cyfrowy Polsat z rekordową liczbą przesłanych GB danych

Użytkownicy usług dostarczanych przez Plusa i Cyfrowy Polsat przetransferowali łącznie ponad 1,5 mld GB. Dokładna liczba to 1518 petabajtów – 1 petabajt oznacza milion gigabajtów.

To drugi raz z rzędu, gdy Plus i Cyfrowy Polsat odnotowują ponad miliard przesłanych GB. W 2020 roku przetransferowanych danych było jednak o 36% więcej, niż w 2019. Zarówno w jednym, jak i w drugim roku można zaobserwować podobne tendencje dotyczące liczby przesłanych danych w poszczególnych miesiącach. Najwięcej GB jest transferowanych w grudniu, co stanowi zwieńczenie rosnącego od września zużycia internetu przez użytkowników. W 2020 roku dodatkowo odnotowano wyjątkowo duży wzrost liczby przesłanych GB w marcu, co może mieć związek z wybuchem pandemii w tamtym okresie.

Czytaj także: Darmowe i przecenione aplikacje i gry w Google Play na początek tygodnia #31

Plus chce, by odpowiedzią na zwiększenie ruchu w sieci była technologia 5G. Jak wyjaśnia operator, sieć ta zwiększa szybkość i pojemność sieci, a co za tym idzie, podnosi komfort korzystania z internetu mobilnego.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy