Gama telefonów z Androidem od Samsunga powoli się zapełnia. Do dwóch już nam znanych modeli, jakimi jest Galaxy oraz Galaxy Lite dołączył dzisiaj Samsung Behold 2. W prawdzie logicznie patrząc na nazewnictwo Samsunga można by powiedzieć, że Behold 2 powinien być w jakimś stopniu ewolucją swojego poprzednika. Mamy jednak rewolucję. Nowy model prawie w niczym nie nawiązuje do poprzednika. Zamiast autorskiego systemu Samsunga otrzymujemy wcześniej wspomnianego Androida oraz zestaw hardware’owych przycisków standardowych dla tego systemu. Nowy Samsung Behold 2 całkiem przypomina jednak swojego poprzednika – Galaxy.
Znamy już częściowo specyfikację urządzenia i trzeba przyznać, że wygląda dość imponująco. Telefon będzie wyposażony w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 3.2 cala i rozdzielczości 320×480, aparat 5MPx z autofocusem i flashem, gniazdo karty pamięci MicroSD (do 16GB), A-GPS i Bluetooth 2.1, WiFi, 16 GB pamięci, wizualną pocztę głosową, oraz procesor oparty o architekturę ARM11.
To jednak nie wszystko. Najciekawszą funkcjonalność w Samsung Behold 2 pojawi się jednak od strony firmware. Jako pierwszy telefon tego producenta będzie on posiadał autorski interfejs użytkownika o nazwie TouchWiz.
Samsung Behold 2 do końca roku pojawi się u amerykańskiego operatora T-Mobile. Wkrótce potem, co wiadomo z nieoficjalnych informacji ma zawitać również do Europy. Cena urządzenia oraz data rozpoczęcia sprzedaży nie jest jeszcze znana.

Skomentuj na Największym Polskim Forum Android

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).