Gocomma W5

Gocomma W5 – budżetowy smartfon, który zgrabnie udaje zegarek

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Gocomma W5 jest jednym z tych urządzeń, które ciężko określić. Z wyglądu jest to smartwatch. Jednak łączność LTE ze wsparciem połączeń telefonicznych i obecność Androida 9.0 Pie na pokładzie zamiast Wear OS wręcz krzyczy, że to jednak smartfon. Kiedy zaś spojrzymy na resztę specyfikacji, jak i samą cenę, to dowiadujemy się, że to smartfon budżetowy. Docelową grupą są… dzieci. Zegarek ten natomiast ma im pomóc w kontakcie z rodzicami.

Gocomma W5 – budżetowy smartfono-zegarek

Gocomma W5 - budżetowy smartfono-zegarek

Zacznijmy od ceny: ta wynosi 105,32 USD. Chociaż w związku z początkiem sprzedaży można go kupić za 63,99 USD na Gearbest. Mowa więc o kwocie standardowej poniżej 400 PLN i ponad 250 PLN w promocji, która potrwa do 19 lutego. Owszem, to niewiele. To samo jednak można powiedzieć o wbudowanej pamięci na pliki i operacyjnej. Zegarek dysponuje bowiem zaledwie 1 GB RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy kartą microSD do 32 GB. Warto tu przypomnieć, że mówimy tu o pełnoprawnym Androidzie 9.0 Pie. Jego sercem jest natomiast układ MediaTek MT6739. Ten oferuje cztery rdzenie Cortex-A53 o taktowaniu do 1,5 GHz. Najzwyczajniej w świecie jest słabo, bardzo słabo.

Zobacz też: Samsung Galaxy F62 oficjalnie zaprezentowany. Bateria 7000 mAh robi wrażenie

Na froncie znajdziemy 1,54-calowy ekran IPS o rozdzielczości 320 × 320 pikseli. Sama koperta ma być połączeniem aluminium i tworzywa sztucznego. Producent jednak nie pochwalił się, w jakiej dokładnie proporcji. Pasek natomiast został wykonany z aluminium. Jeśli chodzi o aparaty, to nad ekranem znajdziemy 2 MPx. Podobnie prezentuje się rozmiar sensora umieszczonego na boku koperty. Ponadto otrzymujemy Bluetooth 5.0, GPS i Wi-Fi, ale tylko z obsługą pasma 2,4 GHz. Zegarek może jednak także zmierzyć nasz puls. Cieszy fakt, że producent nie zapomniał o takiej funkcji. Podobnie jak o głośniku i mikrofonie. Jeśli zaś chodzi o zintegrowaną baterię, to ta ma oferować pojemność 1080 mAh i wystarczyć na do 3 dni pracy. No cóż, dzięki 8 GB pamięci wewnętrznej raczej nie zainstalujemy na tym zbyt wielu aplikacji, a o brak działania ich w tle zadba już 1 GB RAM. Także jest to jak najbardziej możliwe. Na sam koniec warto jednak dodać, że zegarek jest wodoszczelny, chociaż producent nie chwali się normami IP. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy