ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PocketBook InkPad Color

InkPad Color – prawie 8 cali i kolorowy wyświetlacz, czyli świat e-booków w nowej formie

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

InkPad Color to nowy czytnik e-booków od PocketBooka. Ten model charakteryzuje się przede wszystkim wykorzystaniem nowego panelu Kaleido, który ma dawać znacznie lepsze wrażenia, niż w poprzednich generacjach sprzętu. Dodatkowo fani tego typu sprzętów będą mieli do dyspozycji naprawdę sporo miejsca. Nowy czytnik ma mieć przekątną ekranu 7,8 cala, a przy tym zachować w miarę normalne rozmiary.

PocketBook InkPad Color

W przypadku nowego czytnika od PocketBooka skorzystano z wyświetlacza E-Ink Kaleido, który ma możliwość wyświetlania 4096 kolorów. Jeżeli chodzi o samą rozdzielczość, to InkPad Color może pochwalić się 1404 × 1872 pikselami (DPI 300) w skali szarości oraz 468 × 624 pikselami (DPI 100) w kolorze. Na dane użytkownika przeznaczono 16 GB, ale można skorzystać z karty microSD i powiększyć przestrzeń o dodatkowe 32 GB. Czytnik będzie można naładować z wykorzystaniem kabla USC typu C, a akumulator (2900 mAh) ma wystarczyć na długo, bo w teorii aż na miesiąc.

Nie zabrakło także podświetlania samego ekranu, by lepiej mogło się korzystać z urządzenia w nocy. Wyświetlacz o przekątnej 7,8 cala wydaje się dość spory, ale same wymiary czytnika nie przerażają (95 x 136.5 x 8 mm, waga 225 gramów). Cieszy to, że to już kolejny czytnik z kolorowym wyświetlaczem, choć trzeba wziąć pod uwagę to, że prezentowane na nim treści będą dla niektórych ciężkie do strawienia. W końcu DPI w przypadku koloru jest jeszcze niskie, ale z czasem zapewne się to zmieni i zaczną pojawiać się czytniki, które będą oferowały więcej.

Zobacz też: Jaguar rezygnuje z silników spalinowych – firma wchodzi w erę elektromobilności.

Do czytnika można także podłączyć słuchawki bezprzewodowe dzięki technologii Bluetooth. To pozwoli np. na słuchanie audiobooków. Nowy InkPad Color ma być dostępny w Europie jeszcze w tym miesiącu. Zapłacimy za niego 1399 złotych.

Źródło: PocketBook

Sprawdź najnowsze wpisy