Stało się. Jaguar rezygnuje z silników spalinowych w swoich samochodach i przerzuca się całkowicie na elektryczne. To częściowo plan samej firmy, a częściowo coś, co zostało na niej wymuszone. Coraz częściej mówi się bowiem o tym, by całkowicie zaprzestać produkcji aut spalinowych, by zadbać o środowisko naturalne. I Jaguar chce wziąć udział w wyścigu, gdzie to auta elektryczne mają zajmować pierwsze miejsca.

Jaguar rezygnuje z silników spalinowych

Jaguar przedstawił swoją nową strategię na najbliższe lata. Nazwano ją „Reimagin” i ta nazwa doskonale oddaje jej cały sens. Można powiedzieć, że będzie to rewolucyjna zmiana w marce, która kojarzona była głównie z samochodami klasy premium. Wprawdzie Jaguar ma już w swoim portfolio elektryczny samochód (Jaguar I-Pace), to na więcej tego typu modeli nie trzeba będzie zbyt długo czekać. Od 2025 roku na rynku mają pojawiać się tylko Jaguary, które będą wyposażone w silniki elektryczne. Podobnie ma to wyglądać w przypadku Land Rovera, który ma wprowadzić na rynek w pełni elektryczny samochód już w 2024 roku. Do końca dekady wszystkie samochody mają już pojawiać się z silnikami elektrycznymi.

Idea „Reimagin” zakłada także, że następne kilkanaście lat, przyniesie sporo zmian w samej firmie. Ta ma dążyć do tego, by ich zakłady produkcyjne emitowały jak najmniej szkodliwych substancji do środowiska. Cel ma być osiągnięty do 2039 roku i dotyczyć ma nie tylko samych fabryk, ale także i łańcucha dostaw. Jaguar stawia więc na zero-emisyjność.

Zobacz też: Czy będzie pozew zbiorowy przeciwko Sony?

Jaguar oraz Land Rover należą do Tata Motors, a taka zmiana ma sprawić, że marka ponownie stanie się mocno rozpoznawalna. Przynajmniej w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Czy przeskok na elektryczne samochody sprawi, że Jaguar stanie się znowu tak rozpoznawalny, jak było to przed laty? Trudno to jeszcze oceniać, ale jesteśmy świadkami małej rewolucji, która może przynieść ogromne zmiany.

Źródło: Jaguar / The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.