samsung-galaxy-camera

Jak podaje New York Times jeszcze pod koniec tego roku do sprzedaży trafią okulary HUD (heads-up-display) od Google. Pojawiające się zatem jeszcze kilka miesięcy temu, głównie za sprawą portalu 9to5Google, plotki o rzekomych pracach giganta z Mountain View nad urządzeniem wykorzystującym technologię AR wydają się potwierdzać.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

O tym co znajdziemy w omawianym sprzęcie szerzej pisaliśmy w tym newsie. Przypomnijmy zatem tylko, iż według licznych źródeł produkt wyglądem przypominać ma okulary firmy Oakley (Oakley’s Thump), przy czym ich funkcjonalność zbliżona będzie bardziej do tej, jaką oferują współczesne smartfony. Okulary zaopatrzone zostaną zatem w funkcje związane z AR (Augmented Reality), geolokalizajcą oraz nawigacją.

samsung-galaxy-camera

Oakley’s Thump

Pracujące pod nadzorem systemu Android urządzenie wyposażone zostanie również w procesor, pamięć RAM oraz pamięć wewnętrzną, które parametrami zbliżone będą do smartfonów starszej generacji.

W czasie pracy okulary wysyłać mają dane do chmury, a następnie wykorzystywać takie oprogramowanie jak Google Latitude, Google Goggles, czy Google Maps.

Jak podaje amerykański dziennik cena urządzenia wahać się będzie w zakresie od 250 do nawet 600 dolarów.

Zainteresowani?

źródło: news.cnet.com, zdjęcie: oakley.com

Mariusz Maciejewski