ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nothing przejmuje Essential

Essential Inc. przejęte przez Nothing – były szef OnePlus zaczyna z grubej rury

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Nothing to zupełnie nowy projekt założyciela OnePlusa. Firma początkowo skupiła się zbyt mocno na budowaniu hype nie podając żadnych konkretów. Kiedy już dowiedzieliśmy się, co będzie pierwszym produktem nowej firmy, padło na inteligentne słuchawki. Okazuje się jednak, że Carl Pei rzucając na stół waleta miał w ręku jeszcze asa. Otóż właśnie doszło do przejęcia przez jego nową firmę marki Essential, a raczej to, co z niej pozostało. Tym samym Nothing przejął producenta bezpiecznych smartfonów. 

Nothing przejmuje Essential

Nothing przejmuje Essential
Essential Phone

Według dokumentów w brytyjskim Intellectual Property Office Essential jest teraz własnością Carla Pei’s Nothing Technologies Ltd. Źródło donosi, że wniosek został złożony w listopadzie 2020 roku, a zgoda na przejęcie została wydana jeszcze w styczniu tego roku. To oznacza, że kiedy Nothing zapowiadało słuchawki, Essential już należał do marki. Warto tu przypomnieć, że Essential to firma, która została utworzona przez Andyego Rubina, która wydała tylko jeden produkt: smartfon Essential PH-1, który skupiał się na kwestiach bezpieczeństwa. Jednak szanse na to, że marka powróci, są raczej małe. W końcu nie po to Nothing było tak promowane, aby skupić się teraz na czymś, co zmarnowało już swoją szansę.

Zobacz też: Intel UHD 750 pokazuje pazur – dla niedzielnych graczy dedykowane grafiki staną się zbędne

Najprawdopodobniej rozwiązania od Essential mają posłużyć do zbudowania bezpiecznego ekosystemu Nothing. Ten ma bowiem być głównym motorem napędowym firmy. Znacznie zwiększa to także szanse na smartfona. Na tego jednak najprawdopodobniej będziemy musieli dość długo poczekać. Jedno jest pewne: Nothing może nas jeszcze nie raz zaskoczyć, zwłaszcza że kwestia tego przejęcia wyszła całkiem przypadkiem. Nie wiadomo czy to wszystko, co Carl Pei po cichu kombinuje. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy