Polski system płatności Blik pozwala m.in. płacić w internecie oraz robić przelewy na telefon – wkrótce pojawi się nowość, jaką są płatności zbliżeniowe. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w pierwszej połowie tego roku skorzystają z niej pierwsze osoby.

Płatności zbliżeniowe Blik – poznaliśmy pierwsze szczegóły

blik płatności zbliżeniowe

Prezes Polskiego Standardu Płatności (operatora systemu Blik) Dariusz Mazurkiewicz oraz wiceprezes PSP Monika Król byli gośćmi portalu Cashless.pl. Rozmowa dotyczyła m.in. osiągnięć Blika w 2020 roku, ale także przyszłości tego systemu płatności. Padło pytanie o płatności zbliżeniowe Blikiem, które zostały zapowiedziane już kilka lat temu, lecz obecnie nie są jeszcze dostępne.

Wiceprezes Polskiego Standardu Płatności Monika Król odpowiedziała, że udostępnienie usługi jest planowane na czerwiec tego roku. Operator systemu Blik planuje także przeprowadzenie kampanii informacyjno-edukacyjnej na temat nowej funkcji. Prezes PSP Dariusz Mazurkiewicz zdradził natomiast, że tworząc funkcję płatności zbliżeniowych operator Blika skupia się na jej dostosowaniu do urządzeń z Androidem.

Nie oznacza to jednak, że w przyszłości użytkownicy iPhone’ów nie skorzystają z nowej możliwości. iOS to jednak zamknięty system operacyjny. Stanowi to pewne wyzwanie i w czerwcu tego roku płacić zbliżeniowo Blikiem będą mogli tylko posiadacze smartfonów z Androidem.

Czytaj także: Koniec zakupów na Allegro bez rejestracji konta, niższy próg do darmowej wysyłki „Smart!”

Płatności zbliżeniowe w ramach systemu Blik mają nie odstawać od konkurencyjnych rozwiązań tego typu pod względem liczby kroków koniecznych do realizacji płatności. Nowa funkcjonalność Blika ma być również co najmniej tak samo bezpieczna, a nawet bardziej od rozwiązań oferowanych przez technologicznych gigantów.

źródło: Cashless

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.