ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Allegro Smart! przy zakupach od 1 zł

Koniec zakupów na Allegro bez rejestracji konta, niższy próg do darmowej wysyłki „Smart!”

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Allegro zapowiedziało dziś koniec możliwości robienia zakupów bez rejestracji. To niejedyna istotna z punktu widzenia kupujących zmiana na platformie, która wejdzie w życie w niedługim czasie. Kolejną jest niższa minimalna wartość zamówienia potrzebna do skorzystania z darmowej wysyłki kurierem w ramach programu Smart!.

Koniec zakupów bez rejestracji na Allegro i inne istotne zmiany

allegro koniec zakupów bez rejestracji

Od 19 kwietnia zakupy na Allegro będą mogli robić tylko zarejestrowani użytkownicy. Chcemy, żeby każdy klient otrzymał od nas pełne wsparcie po zakupach – wyjaśnia administracja platformy. Już teraz posiadanie konta jest niezbędne, żeby skorzystać np. z Programu ochrony Kupujących.

Obecnie na Allegro można dodać kartę płatniczą dopiero na etapie robienia zakupów. Od 8 marca będzie to możliwe zapisanie karty w zakładce Moje Allegro. Tego samego dnia Allegro pozwoli wybranym użytkownikom w ramach testów rejestrować się na platformie przy użyciu telefonu. Konto zarejestrujesz w łatwy sposób, potwierdzając swój numer telefonu poprzez wiadomość SMS – wyjaśnia Allegro.

Żeby skorzystać z darmowej dostawy kurierem w ramach Allegro Smart!, trzeba obecnie zrobić zakupy u jednego sprzedawcy za min. 100 zł. Już 18 lutego to się zmieni – minimalna wartość zamówienia uprawniająca do skorzystania z bezpłatnej wysyłki wyniesie 80 zł.

Od 8 marca użytkownicy zapłacą 3,99 zł za dostawę za pobraniem w ramach Allegro Smart! w przypadku DPD, Pocztexu oraz punktów Poczty Polskiej. Dotychczas taka dostawa była bezpłatna. Jeśli jednak płacimy przed obiorem, to wysyłka w ramach Allegro Smart! pozostaje dla nas całkowicie darmowa.

Czytaj także: Cena Samsung Galaxy A32 5G w Polsce – jest dobrze, ale nie do końca

Allegro Pay będzie łatwiej dostępne. Minimalna kwota zakupów, którą można rozłożyć na raty, zostanie obniżona z 500 do 300 zł. Minimalna kwota zakupów z jednorazową spłatą nie będzie wynosiła 40, tylko 30 zł. Pojawi się również możliwość podzielenia płatności na trzy spłaty dla wszystkich klientów. Dodamy także zapisy, które umożliwią nam kontakt z Tobą przez aplikacje Messenger i WhatsApp oraz uzupełnimy Politykę Prywatności Allegro Pay sp. z o.o. o przetwarzanie danych dotyczących Twoich spłat – zapowiada Allegro. To wszystko zostanie wprowadzone 8 marca lub niedługo po tej dacie.

źródło: Allegro

Sprawdź najnowsze wpisy