Autorowi chińskiego forum Bilibilli udało się zdobyć jeden z jeszcze niewydanych procesorów Intel Rocket Lake, Core i5-11500. Dość nietypowo skupił się on wyłącznie na benchmarku zintegrowanego układu graficznego. Mowa tu o najmocniejszy jak dotąd intelowski układ tego typu dedykowany komputerom stacjonarny, czyli UHD 750. Ten zapowiada się na znacznie szybszy od swoich poprzedników. Co prawda raczej nie zaspokoi potrzeb zapalonych graczy, jednak dla tych niedzielnych może on być wybawieniem w czasach braku kart graficznych. 

Intel UHD 750 testy

Intel UHD 750 testy

Według najnowszych plotek Intel zaoferuje dwa warianty Xe iGP dla Rocket Lake-S. Jedna konfiguracja składa się z silnika UHD Graphics 750 (GT1) z 32 jednostkami EU, a druga to mniej wydajny wariant o nazwie UHD Graphics 730 (GT1) z 24 jednostkami EU. Na szczęście dziś mamy okazję zobaczyć wydajność mocniejszego układu graficznego, czyli UHD 750. Tester uruchomił 3DMark TimeSpy zarówno na Core i5-11500 jak i Core i5-10400, układ Rocket Lake mógł się pochwalić wynikiem 1053 punktów. Dla porównania jego poprzednik osiągnął zaledwie 693 punkty. Skok wydajności jest więc olbrzymi. 

Zobacz też: UPC włączało klientom płatną usługę bez ich zgody – kolejne nadużycie operatora

Cyferki w testach syntetycznych to jednak nie wszystko. Liczą się także osiągi w grach. Tester sprawdził więc nowy układ w takich tytułach jak League of Legends i CS:GO. Obydwa przez większą część czasu wskazywały na wyniki w powyżej 100 FPS przy rozdzielczości 1080p. Z punktu widzenia kogoś, kto uważa się za PCMR to wciąż zbyt mało. Jednak niedzielnym graczom takie osiągi już jak najbardziej będą odpowiadały. Sam piszę ten tekst z perspektywy kogoś, kto gra na integrze z Ryzena 5 2400G, która jest mocniejsza w tym teście o zaledwie 100 punktów.

Źródło: Tomshardware

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.