Nie od dziś wiadomo, że atmosferę w związku warto podsycać nie tylko od święta. A, że Walentynki za pasem, postanowiliśmy przyjrzeć się ciekawym aplikacjom, urządzeniom i nowinkom technologicznym, które mogą polepszyć kontakt z nasza drugą połówką. Ale nie tylko – mogą też sprawić, że każdy dzień będzie po prostu lepszy, ciekawszy i, co najważniejsze, zdrowszy. Jesteście ciekawi? Pojawienie się smartfonów, a co za tym idzie także i mobilnych aplikacji oraz innowacyjnych urządzeń zawładnęło naszym życiem i naszą codziennością. Nic dziwnego, że pary coraz częściej sięgają na przykład po przydatne dla siebie apki sherujące, które ułatwiają kontakt, pozwalają lepiej zadbać o finanse czy nawet przypomnieć o zbliżającej się rocznicy.  

Koniec z zapominalstwem

Zdarzyło się Wam kiedyś zapomnieć o spotkaniu, urodzinach albo – co gorsza – którejś z rocznic? Koniecznie sprawdźcie aplikację Between, która pozwoli nie tylko dzielić wspólny kalendarz, ale też zaplanować zbliżające się wydarzenia czy nawet korzystać z prywatnego komunikatora do rozmów z partnerem. A to nie wszystko, co potrafi Between – możemy również korzystać ze specjalnej przestrzeni do zamieszczania wspólnych fotografii oraz różnych wydarzeń związanych z relacją. 

Ważna jest organizacja

Jeśli jesteście praktyczni i nie lubicie marnować czasu, zainteresuje Was aplikacja ułatwiająca planowanie wspólnych zadań, np.  Cozi Family Organizer. Dzięki niej będziecie wiedzieli, kto w danym dniu jest odpowiedzialny za zakupy, kto ma odebrać przesyłki albo o której dokładnie wpadną w odwiedzimy zapowiedzeni wcześniej znajomi. Wszystkie zadania, które wpiszecie do znajdującego się w aplikacji grafika, zależą oczywiście od Was. 

Urządzenia typu smart z odsieczą 

Aplikacje są niewątpliwie przydatne, jednak nie sposób nie wspomnieć tu o nowoczesnych urządzeniach, które pozwolą na wygospodarowanie dla najbliższych większej ilości czasu. Chodzi o urządzenia typu smart, jakie mogą znaleźć się w Waszym domu. Jakie to urządzenia? To na przykład automatyczny odkurzacz, który posprząta za Was całe mieszkanie albo specjalny zraszacz, który zadba o roślinność w ogrodzie. To także wszystkie urządzenia, które ugotują za nas obiad albo nagrają film, którego akurat nie mamy czasu obejrzeć w telewizji. 

iqos fda

Nowoczesne technologie przychodzą też na ratunek w sytuacji, w której jedno z Was pali, a drugie jest wielkim przeciwnikiem papierosowego dymu. Wyjścia są dwa – albo przerzucenie się na bezdymne urządzenie do podgrzewania tytoniu, takie jak IQOS albo zainstalowanie aplikacji, która pomoże w rozstaniu się z nałogiem. Pierwsza opcja to zakup urządzenia, wewnątrz którego umieszczona jest specjalna płytka podgrzewająca wkład z tytoniem do temp. 350 st. C. To właśnie w dymie z papierosa jest 7 tysięcy związków chemicznych , w tym ekstremalnie wysokie stężenia tlenku węgla, nazywanego „cichym trucicielem” oraz substancje smoliste. Przy podgrzewaniu tytoniu nie powstają też substancje smoliste, a zawartość tlenku węgla jest niższa o ponad 99 proc. Tak, więc jeśli palenie nadal zatruwa Wasz związek, nie trzeba załamywać rąk, bo wyjściem dla takiego niepoprawnego palacza są właśnie tzw. urządzenia bezdymne. 

Druga opcja to zainstalowanie w swoim smartfonie programu, który zmotywuje nas do tego, by zrezygnować z „dymka”. Ci z Was, którzy korzystają z podgrzewacza, mogą skorzystać z aplikacji Quit Sticks Today. Wszystko po to, by kontrolować i ograniczać nikotynowe przyzwyczajenie. Dzięki niej można wygodnie i automatycznie rejestrować i stopniowo ograniczać oraz kontrolować podgrzewanie. Ciekawą propozycją jest też aplikacja Quit Pro: Stop Smoking Now, która pozwala śledzić, gdzie i kiedy palisz, a także, co najbardziej istotne – pomaga określić wyzwalacze, które sprawiają gdzie, po co i dlaczego sięgasz po papierosa.

Dbajmy o siebie dla innych

smartwatch bezdech senny

Skoro już jesteśmy przy dbaniu o zdrowie, warto przypomnieć o monitorujących stan naszego organizmu smartwatchach. Bardzo ciekawie prezentuje smartwatch Withings. Model z funkcją EKG,  Withings Move ECG, jest najbardziej „medyczny” z całej oferty marki. Wyposażono go w prawdziwy, testowany klinicznie elektrokardiogram, który jest w stanie wychwycić nawet migotanie przedsionków! Bardziej popularny Apple Watch może z kolei pomóc osiągnąć swojemu właścicielowi wyznaczony cel długości snu, śledzić ważne informacje dotyczące stanu serca, a nawet sprawdzać poziom tlenu we krwi oraz zachęcać do regularnego mycia rąk.

Zobacz też: Najpopularniejsze utwory walentynkowe od Spotify.

A co, jeśli chodzi o dbające o zdrowie aplikacje? Do tych najciekawszych możemy zaliczyć Fitatu, która sprawia, że każda osoba może zmienić swój styl życia i zacząć zdrowo się odżywiać oraz Pierwsza Pomoc. To bezpłatna apka – kompedium wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy i czynności ratowniczych w nagłych sytuacjach. Zawarte w niej informacje są zgodne z najnowszymi wytycznymi i obowiązującą wiedzą medyczną.

Jesteś singlem? 

Dla Ciebie też powstało mnóstwo przydatnych aplikacji mobilnych. Najbardziej popularną i jednocześnie jedną z najprostszych w obsłudze aplikacji, które mają pomóc w poznaniu przysłowiowej drugiej połówki, jest Tinder. Jeśli chcesz nawiązać z kimś kontakt, wystarczy przesunąć palcem w lewo. Jeśli wybrana osoba także wyraziła zainteresowanie, możecie bez ograniczeń rozmawiać albo umówić się na spotkanie. Jedną z ciekawszych jest z kolei Hater – aplikacja, która łączy ludzi nienawidzących albo uwielbiających określone rzeczy. W bazie znajduje się kilka tysięcy pytań. Aby znaleźć interesującą nas osobę, musimy odpowiedzieć na jak najwięcej z nich.

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Łukasz Pająk

    Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.