iPad Pro 2021

Nowości Apple w marcu, czyli iPad Pro 2021 i wyczekiwane akcesorium

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Newsy

Apple ma wydać w tym roku szereg nowych produktów. Pierwszy wysyp możemy zobaczyć już za kilka tygodni. YouTuber Jon Prosser, twierdzi, że AirTags i zupełnie nowy model iPada Pro zostaną ogłoszone w przyszłym miesiącu, prawdopodobnie za pośrednictwem wirtualnego wydarzenia. Prosser, który prowadzi program informacyjny Front Page Tech, napisał Twitterze, że AirTags będą dostępne w marcu i tym razem nie słychać nic o opóźnieniach tego akcesorium. Nie jest to jednak pierwszy przypadek, gdy ktoś twierdzi, że ma informacje na temat lokalizatora. Kolejnym ważnym debiutem w marcu będzie iPad Pro 2021.

Zobacz także: Promocja na Apple Music dla studentów – dodatkowe miesiące za darmo

Nowości Apple w marcu, czyli iPad Pro 2021 i wyczekiwane akcesorium

W październiku Prosser stwierdził, że akcesorium na pewno pojawi się na listopadowej imprezie, ale to nie nastąpiło. Wydarzenie było w pełni skoncentrowane na komputerach Apple z procesorami M. YouTuber poinformował również, że AirTags zostaną wydane wraz z iOS i iPadOS 14.3, co również nie miało miejsca. Prawda jest taka, że lokalizator od firmy z Cupertino planowany jest od dawna, co z resztą potwierdzają informacje znalezione w kodzie różnych wersji systemu iOS. Nie wiemy jednak dlaczego spółka Tima Cooka przekłada premierę. 

YouTuber był w przeszłości źródłem dokładnych informacji Apple, w tym dokładnego podania daty i godziny premiery iPhone’a SE drugiej generacji w kwietniu i zaktualizowanego 13-calowego MacBooka Pro w maju. Prawidłowo ogłosił wydanie zaktualizowanego komputera iMac w sierpniu.

iPad Pro 2021

Najbardziej wiarygodne informacje dotyczące wprowadzenia AirTags do tej pory pochodzą od analityka Ming-Chi Kuo, który stwierdził w zeszłym miesiącu, że akcesorium jest na dobrej drodze do wydania w tym roku. Chociaż analityk wstrzymał się z przedstawieniem bardziej szczegółowych ram czasowych. L0vetodream, który szczyci się dobrym doświadczeniem, w tajemniczy sposób zasugerował, że AirTags mają być dostępne, jako dwa modele. Podobno obydwie wersje otrzymają wymienne baterie i działają bezpośrednio w aplikacji Lokalizator na iOS, iPadOS oraz macOS.

iPad Pro 2021 z zupełnie nowym ekranem

Prosser wcześniej twierdził, że marzec 2021 roku będzie miesiącem premiery AirTags. Warto zauważyć, że Apple zazwyczaj nie organizuje wydarzeń wcześniej niż właśnie w marcu. Jego twierdzenie wydaje się być świadomym, ale w żadnym przypadku nie odkrywczym. W kolejnym tweecie Prosser powtórzył swoje wcześniejsze twierdzenie, że zaktualizowane modele flagowych tabletów zostaną ogłoszone w marcu. Od jakiegoś czasu krążą pogłoski, że nowy iPad Pro 2021 zostanie wydany wkrótce, a analityk Ming-Chi Kuo powiedział, że spodziewa się premiery w pierwszej połowie 2021 roku.

iPad Pro 2021

Oczekujemy, że ekran wykonany w technologii mini-LED pojawi się najpierw w 12,9-calowym iPadzie Pro, a następnie w 11-calowej wersji. Mini-LED to nowa forma podświetlenia stosowana w ekranach LCD, która ma wiele zalet zbliżonych do OLED, ale może oferować zwiększoną jasność, lepszą wydajność energetyczną i mniejsze ryzyko wypalenia. iPada Pro 2021 będzie praktycznie identyczny z modelem 2020 pod względem wzornictwa. Największą zmianą, prócz wyświetlacza będzie nowy chip prawdopodobnie oparty na układzie  A14, aby uzyskać jeszcze lepszą wydajność.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy