Tauron podzielił się danymi dotyczącymi mikroinstalacji fotowoltaicznych – okazuje się, że w ubiegłym roku najwięcej przydomowych elektrowni przyłączono na Dolnym Śląsku. Łącznie w 2020 roku firma przyłączyła 97,7 tysięcy mikroinstalacji o mocy 658 MW.

Najwięcej mikroinstalacji fotowoltaicznych Tauron przyłączył na Dolnym Śląsku

najwięcej mikroinstalacji fotowoltaicznych

W województwie dolnośląskim Tauron przyłączył dotychczas 27,3 tysiące mikroinstalacji. Tylko w 2020 roku liczba przyłączonych przydomowych elektrowni w tym rejonie wyniosła 18,1 tysięcy. W całym kraju w ubiegłym roku firma przyłączyła natomiast prawie 100 tysięcy takich instalacji.

 O skali zielonego zwrotu, jaki zrobili nasi klienci na dachach swoich domów najlepiej świadczy fakt, że w 2017 r. do sieci TAURONA zostało przyłączonych nieco ponad cztery tysiące mikroinstalacji. W ubiegłym roku kilka tysięcy instalacji fotowoltaicznych przyłączaliśmy w ciągu kilkunastu dni – wyjaśnia Wojciech Ignacok, prezes Taurona. W pierwszym kwartale ubiegłego roku Tauron odnotował 11,9 tysięcy przyłączeń, w drugim kwartale – 22,7 tysięcy, w trzecim – 27,3 tysięcy, natomiast w czwartym 35,7 tysięcy. Łączna moc wszystkich przyłączeń OZE w roku 2020 wyniosła ponad 826 MW, w tym mikroinstalacji ponad 658 MW.

Czytaj także: Po trzech latach Project Cars GO doczekał się daty premiery wersji na iOS i Androida

Fotowoltaika jest numerem jeden jeśli chodzi o liczbę przyłączeń w grupie odnawialnych źródeł energii. Poza mikroinstalacjami Tauron przyłączył w 2020 roku również 58 innych źródeł OZE.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.