Wiele mówi się o tym, że Snapdragon 888 nie spełnia wszystkich wymagań, które zostały wyznaczone temu układowi. Jednak większość opinii bazuje między innymi na testach Xiaomi Mi 11, który był zarządzany przez chińską odsłonę MIUI 12.5. Jak zapewne doskonale wiecie, różni się ona od globalnej wersji. Tym samym z racji, że Mi 11 dotarł już do innych regionów, to niektórzy postanowili sprawdzić różnice wynikające ze zmiany samego systemu. Efekty są więcej niż zaskakujące.

Poznajmy różnice Xiaomi Mi 11 w dwóch wariantach – z MIUI 12.5 China i Global

Zanim przejdziemy do powyższego filmu, warto wiedzieć, że chińskie odsłony MIUI oferują nieco większą funkcjonalność (np.: MIUI+), a także cechują się lepszą optymalizacją. Naturalnie nie znajdziemy Usług Google, a za to zdecydowanie więcej bloatware. Coś za coś, jak to się mówi. Jednak skupmy się na kwestii optymalizacji, czyli przejdźmy do powyższego filmu. Wyraźnie widać, że teoretycznie takie same telefony zachowują się inaczej w zależności od tego, czy mówimy o MIUI 12.5 Global, czy też China. Ten pierwszy wyraźnie mniej się nagrzewa, ale notuje niższe wyniki w AnTuTu i wyższy spadek wydajności wraz z nabieraniem temperatury. Tym sposobem można założyć, że Xiaomi w globalnej wersji MIUI nie stosuje praktyk sztucznego podnoszenia mocy obliczeniowej lub obniżył punkt krytyczny w kontekście przegrzewania.

Zobacz też: Smartfony OnePlus w ofercie Play – poznajcie szczegóły.

Naturalnie nikogo nie powinien dziwić fakt, że Xiaomi nie oferuje identycznych wersji systemu na Starym Kontynencie i w Chinach. Zupełnie różne regulacje, inne wymagania i same predyspozycje użytkowników mają w tym ogromne znaczenie. Niemniej część funkcji z pewnością możemy zazdrościć Chińczykom, a raczej MIUI w wydaniu China. Tymczasem dajcie znać, jak Wy na to patrzycie?

Źródło: Notebookcheck

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.