Project Cars to jedna z tych serii gier samochodowych, która z pewnością obiła się o uszy fanom motoryzacji i właśnie gier. Odpowiedzialni za markę chcieli zdobyć kolejny rynek, jakim są urządzenia mobilne. W ten sposób w 2018 roku studio Gamevil ogłosiło Project Cars GO i… od tego czasu tak naprawdę nic więcej nie usłyszeliśmy. Aż do poprzedniego miesiąca, kiedy rozpoczęły się otwarte testy w wybranych państwach. Dzisiaj już możemy podać datę premiery w Sklepie Play i App Store. Gra ostatecznie zmierza na Androida i iOS.

Project Cars GO w przyszłym miesiącu na iOS i Androida

Project Cars GO na przekór tradycyjnym przekonaniom będzie prostą grą, gdzie zadaniem gracza będzie klikanie z odpowiednim refleksem. Pojedynki na prostej (my nie skręcamy samochodem) mogą być swego rodzaju rozczarowaniem, ale jakby nie patrzeć – to aktualnie jeden z najpopularniejszych rodzajów gier samochodowych. Teoretycznie rozbudowany drag i wyklikiwanie biegów nie brzmi tak ambitnie, jak pierwowzory Project Cars na inne platformy. Dlatego Project Cars GO w głównej mierze będzie walczyć m.in. z CSR Racing, będącym swego rodzaju wyznacznikiem tego typu gier. Skoro jest popyt, to pewnie sama marka sprawi, że tytułowa propozycja wybije się na tle wielu takich samych gier.

Zobacz też: Zmień swoje hasło, jeśli korzystasz ze Slacka w wersji na Androida.

Przekonamy się o tym już 23 marca, gdy po 3 latach od zapowiedzi Project Cars GO trafi do Sklepu Play oraz App Store. W wybranych regionach już dzisiaj można rejestrować się, aby pobrać grę w dzień premiery. Skusicie się na taką rozgrywkę?

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.