Pierwsze przecieki o Xiaomi Mi 11 Ultra pokazują, że to będzie bardzo wyjątkowy sprzęt. Chińczycy zdecydowali się na nietypowe ulepszenie, a mianowicie na dodanie dodatkowego ekranu. I choć nie jest to nowość, bo mieliśmy już wiele przykładów na to, że dwa wyświetlacze w smartfonach da się zmieścić, to tutaj wygląda to trochę inaczej.

Xiaomi Mi 11 Ultra i dodatkowy ekran

Xiaomi Mi 11 Ultra
Fot. GizmoChina

Dodatkowy ekran w Xiaomi Mi 11 Ultra ma pojawić się na wyspie aparatów. Ta bardzo mocno odstaje od samego urządzenia, ale zważywszy na to, że został tam umieszczony dodatkowy wyświetlacz, wiele to tłumaczy. Ten niewielki ekran będzie można wykorzystywać do tego, by robić sobie selfie z wykorzystaniem głównych aparatów. Jak to w ogóle możliwe, że smartfon przed premierą pojawił się już w sieci? To „zasługa” blogera technologicznego Tech Buff PH, który dostał telefon i postanowił pokazać go na swoim kanale na YouTube. Film oczywiście został już zdjęty, ale jak to w takich sytuacjach bywa, krąży już po sieci.

Dodatkowy ekran zapewne będzie można także wykorzystać do tego, by odczytywać powiadomienia lub sprawdzać godzinę. Nie jest też jasne, czy smartfon pojawi się w globalnej dystrybucji, czy zostanie wypuszczony tylko w Chinach. Najprawdopodobniej to drugie. Ciężko sobie wyobrazić, żeby produkować takie urządzenie na ogromną skalę i jednocześnie przekonać użytkowników do tego rozwiązania. Jednak samo Xiaomi Mi 11 Ultra ma także wiele innego do zaoferowania. Jeżeli przecieki się potwierdzą, urządzenie będzie miało główny ekran o przekątnej 6,8 cala (OLED, odświeżanie 120 Hz), który zostanie pokryty szkłem Gorilla Glass Victus. Procesorem ma tutaj zostać Qualcomm Snapdragon 888, a do tego ma dojść akumulator 5000 mAh (szybkie ładowanie 67 W).

Zobacz też: Co nowego na Amazon Prime Video?

Jeżeli chodzi o aparaty, to można zobaczyć na sprzęcie napis 120X Ultra Pixel AI Camera (hybrydowy zoom x120). Na froncie ma czekać 20 Mpix. Kiedy możemy się spodziewać premiery sprzętu? Najprawdopodobniej w przeciągu dwóch najbliższych miesięcy.

Źródło: GizmoChina / YouTube

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.