InPost wykonał kolejny krok w kierunku podboju Polski za pomocą Paczkomatów. Tych w naszym kraju znajduje się już ponad 11 tysięcy. Maszyna z tym numerem stanęła w Zakopanem przy ulicy Walkosze 4C. Oczywiście Polska to za mało i firma zamierza wyruszyć także na podbój Wielkiej Brytanii i reszty Unii Europejskiej. Nie mamy jednak powodów do obaw. Twórcy Paczkomatów nie zamierzają zepchnąć swojej ojczyzny na boczny tor, a wręcz przeciwnie. Paczkomatów w Polsce będzie jeszcze więcej. 

InPost 11 000 paczkomatów

InPost 11 000 paczkomatów

Czas na małą ciekawostkę: 11 000 przy systemie binarnym można odczytać jako 24. Jeśli podzielimy to przez sumę cyfr, to otrzymamy liczbę 12, czyli tyle samo, ile jest miesięcy w roku. I właśnie w takim okresie czasu firma zamierza postawić około 5200 nowych paczkomatów. 

Chcemy, aby każdy nasz klient – niezależnie, czy mieszka w jednym z największych miast w Polsce, średnim czy małym miasteczku lub na wsi – miał do swojego Paczkomatu® jak najbliżej. Nie ma tygodnia, żeby nie trafiały do nas prośby od lokalnych społeczności o Paczkomat® w nowej dzielnicy, na kolejnej ulicy, czy też w kolejnej gminie. Dlatego nie zwalniamy i realizujemy nasz plan rozwoju sieci – planując stawianie w 2021 roku 100 nowych maszyn tygodniowo. Warto podkreślić, że kluczowi gracze na rynku FMCG i e-commerce widzą przyszłość w Paczkomatach® i podpisują z nami kolejne umowy. To pokazuje, że nasza strategia, którą realizujemy od ponad 11 lat, sprawdza się i ma nadal duży potencjał. Jako pionier i lider tego rynku chcemy rozwijać się także w Europie – działamy w Wielkiej Brytanii, do której w tylko w tym roku trafi od 1 do 2 tys. nowych maszyn. Widzimy, że kolejne kraje szukają takich rozwiązań, zwłaszcza po doświadczeniach związanych z pandemią koronawirusa.

– podkreślił Rafał Brzoska, prezes InPost.

Zobacz też: Facebook pracuje nad kolejnymi funkcjami do Messengera mającymi chronić nieletnich

Oczywiście część z tych 100 nowych paczkomatów tygodniowo trafi także za granicę. Jednak spora część z nich zasili Polskie miasta i wsie. A czy u Was jest już paczkomat, czy wciąż na niego czekacie? 

Źródło: InPost

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.