ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wyszukiwarka Google z ciemnym trybem

Czekaliśmy na to od dawna – wyszukiwarka Google na komputerach z trybem ciemnym

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wiele z aplikacji Google oferuje już od dawna tryb ciemny. Jest to niezwykle użyteczne rozwiązanie, zwłaszcza z perspektywy smartfonów z ekranami OLED, lub podczas korzystania z urządzeń mobilnych w marnym oświetleniu. Wiele osób decyduje się także na korzystanie z niego z przyczyn estetycznych. Teraz jednak gigant rozpoczął testowanie ciemnego trybu dla wyszukiwarki na Windows 10 i macOS. 

Wyszukiwarka Google z ciemnym trybem

Wyszukiwarka Google z ciemnym trybem

Wielu użytkowników na Windows i macOS otrzymało powiadomienie zapraszające ich do wypróbowania nowego ciemnego motywu. Ten po włączeniu sprawia, że strona wyszukiwarki Google ma ciemnoszary kolor. Dzięki temu przeglądanie sieci w nocy lub nad ranem stanie się o wiele przyjemniejsze. Rzecz jasna użytkownicy w dowolnym momencie mogą wrócić do standardowego wyglądu. Warto zauważyć, że ciemny tryb wyszukiwarki jest dostępny dla Androida od miesięcy. Mowa jest więc wyłącznie o komputerach stacjonarnych.

Zobacz też: Pełna specyfikacja Motoroli Moto G30 w Sieci. Średnia półka jak się patrzy

Oczywiście warto tu podkreślić, że testy trwają już od końca ubiegłego roku. Do tej pory wiele osób już zgłaszało obecność takiej opcji. Mimo to były to jedynie jednostkowe przypadki. Tym razem jednak jest mowa o testach na naprawdę szeroką skalę. Może to także oznaczać, że oficjalne wprowadzenie nowej funkcji do wyszukiwarki pozostało jedynie kwestią czasu. Miejmy nadzieję, że Google ostatecznie się nie wycofa z tego pomysłu. Sam co prawda nie mam do niego dostępu, jednak widzę, że jego użytkownicy bardzo go sobie chwalą. Co ciekawe Google pomija tu nie tylko użytkowników Linuxa, ale i… Chrome OS. A przynajmniej nie udało mi się znaleźć żadnej wzmianki o trybie ciemnym w wyszukiwarce u tych ostatnich.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy