Planowanie budżetu nie jest prostą kwestią. Bardzo często wiąże się to z potrzebą przeprowadzenia kalkulacji. Nie każdy ma analityczny umysł. Oczywiście w podejmowaniu decyzji pomogą Ci bardzo sprawnie ciekawe grafiki oraz proste aplikacje. Masz je zawsze w swoim telefonie, więc możesz zarządzać na bieżąco. Papierowe plannery mają tę wadę, że nie zawsze masz je pod ręką. Przez to nie masz do nich wglądu na bieżąco i nie możesz dokonywać zmian od ręki. W takim razie pojawia się proste pytanie. Jakie aplikacje do planowania budżetu domowego są warte uwagi? Opcji jest bardzo dużo, a co za tym idzie, wybór jest zróżnicowany. 

Wygodna lista zakupów Listonic

Ważnym elementem zarządzania domowym budżetem jest planowanie zakupów. Wcześniejsze przygotowanie listy niezbędnych produktów, pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnych wydatków. Bardzo dobrze sprawdza się w tym aplikacja Listonic. Pozwala ona na szybkie i sprawne dodawanie poszczególnych produktów, nawet z wykorzystaniem głosu. Wszystkie artykuły grupowane są na kategorie, które ułatwiają poruszanie się po sklepie w ich poszukiwaniu. Listy zapisywane są w chmurze, dzięki czemu masz do nich dostęp z dowolnego urządzenia. Możesz je również udostępnić innym. Aplikacja zawiera również sekcję poświęconą promocjom w popularnych dyskontach. Znajdziesz tu także porady kulinarne, które sugerują, jak kupować, przechowywać i przygotowywać produkty.

Pobierz Wygodna lista zakupów Listonic z Google Play.

Fuelio: paliwo, koszty, rejestrator GPS, spalanie

Dla wielu osób poruszających się samochodami równie ważne jest kontrolowanie wydatków związanych z paliwem i samym utrzymaniem pojazdu. Śledzenie danych związanych ze spalaniem w połączeniu z cenami na stacjach w okolicy, pozwoli Ci na optymalizację kosztów. Wygodne odczytywanie danych zapewniają czytelne wykresy, do których sam możesz dobierać jednostki odległości czy paliwa. Możesz także zapisywać ulubione stacje benzynowe na mapach. Fuelio pozwala na śledzenie wydatków dla kilku aut jednocześnie oraz kontrolę dla samochodów z dwoma bakami.

Pobierz Fuelio: paliwo, koszty, rejestrator GPS, spalanie z Google Play.

Zobacz także: Te aplikacje dla kierowców sprawią, że droga będzie przyjemniejsza

Zainstaluj koniecznie aplikację bankową

Do pewnego czasu dużo mówiło się na temat przewagi gotówki nad płatnościami elektronicznymi w zakresie oszczędzania. W przypadku banknotów i monet masz większą wrażliwość podczas wydawania pieniędzy. Karty debetowe mają ten problem, że świadomość daleko idącej przesadzie w zakupach, dowiadujesz się dopiero przed komputerem. Jednak aplikacje bankowe zmieniają to spojrzenie. Od teraz to właśnie na płatnościach elektronicznych masz możliwość sprawowania kontroli nad swoimi wydatkami w jeszcze lepszy sposób niż w przypadku gotówki. Dodatkowo aplikacje bankowe i płatność BLIK pozwalają na korzystanie z określonych funkcjonalności przykładowo skarbonki ucinające resztę z wydanej kwoty na zakupy, co pozwala Ci na efektywne oszczędzanie. 

Pobierz aplikacje bankowe z Google Play.

Pakiet biurowy, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik

Obecnie na rynku usług mobilnych dominującą przewagę mają dwa rozwiązania w tej kategorii. Rzecz jasna jest to Microsoft Office oraz Google Workspace (G suite). Dodatkowo w Sklepie Google możesz znaleźć jeszcze wiele innych propozycji, które przez cały czas naliczają kolejne pobrania – przykładowo Polaris Office, WPS Office i inne. Jak te aplikacje mogą przyczynić się w pozytywny sposób do zarządzania budżetem. Tutaj oczywiście dużą z pomocą przychodzą wszystkie arkusze kalkulacyjne. To właśnie one pozwalają na spinanie całego budżetu w jednym miejscu. Dzięki temu będziesz także w stanie lepiej kalkulować swoje wydatki i zestawiać je ze swoimi możliwościami finansowymi. 

Pobierz pakiet biurowy oraz aplikacje biurowe Google z Google Play.

Zobacz także: Przydatne funkcje w Arkuszach Google, które powinieneś znać
Planowanie budżetu jest zdecydowanie łatwiejsze z nowoczesnymi aplikacjami. Warto mieć na uwadze także kwestię Twojego wolnego czasu, który jedynie zyskujesz. Automatycznie zostaną dla Ciebie przygotowane zestawienia, listy, porównania i cała reszta. To znacząco wpłynie nie tylko na zarządzenie budżetem, ale także na produktywność. Dlatego należy iść z duchem czasu i pozwolić, aby część żmudnych czynności zostały wykonywane przez aplikacje do planowania budżetu domowego.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Steve Buissinne z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.