Zaczyna pojawiać się aktualizacja Android Auto 6.1, która to przynosi długo wyczekiwaną przez niektórych zmianę. W końcu będzie można wybrać inną tapetę na wyświetlaczu, niż ta domyślna. O tym, że taka możliwość ma się pojawić, mówiono już od dawna. Jednak zmiana nie pojawiła się przy okazji aktualizacji 6.0.

Aktualizacja Android Auto 6.1 – co nowego?

aktualizacja Android Auto 6.1 tapety
Fot. 9to5Google

Android Auto 6.1 nie przynosi ogromnych zmian, ponieważ Google jak zwykle skupiło się po prostu na poprawie działania swojego rozwiązania. Jednak oprócz tego pojawiła się także możliwość zmiany tapety na wyświetlaczu. Nie jest jednak tak, że użytkownik będzie w stanie wybrać dowolną grafikę i z niej korzystać. Tutaj Google postawiło na swoje tapety, a do wyboru ma być ich 15. Niby niedużo, ale lepsze to niż nic. Niewykluczone też, że w przyszłości Google pozwoli na to, by dodawać do aplikacji swoje własne grafiki, co z pewnością dość mocno by ją ożywiło.

Na razie jednak nie ma na to co liczyć. Google zmiany w oprogramowaniu przeprowadza dość wolno, ale można odnieść wrażenie, że coś w tym temacie zaczyna się w końcu ruszać. Zmiana tapety w Android Auto 6.1 nie jest rewolucyjną rzeczą, ale już otworzenie się na aplikacje firm trzecich tak, a przynajmniej w przypadku Google. Użytkownicy korzystający z Android Auto muszą jedna uzbroić się jeszcze w cierpliwość. Choć gigant z Mountain View otworzył się już na współpracę z zewnętrznymi producentami, to na jej efekty dalej czekamy. Jedynie Sygic przystąpił już do testów, które pozwalają na wypróbowanie aplikacji z wykorzystaniem Android Auto. To w planach ma także Yanosik, ale terminu debiutu tej aplikacji jeszcze nie poznaliśmy.

Zobacz też: Walentynki w T-Mobile, czyli jak dostać 3 GB.

Jeżeli ktoś już ma Android Auto 6.1, tapety może zmienić z poziomu ekranu w samochodzie. Funkcja pojawi się w Ustawieniach. Grafiki stylizowane są tak, by pasować do tematów podróżniczych, co chyba nie jest wielką niespodzianką.

Źródło: 9to5Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.