ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft obniża cenę Surface Duo

Microsoft znacznie obniża cenę Surface Duo tuż przed światową premierą – wciąż będzie drogo

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Microsoft Surface Duo nareszcie trafi poza USA. Biorąc jednak pod uwagę, że minęło ponad 16 miesięcy, odkąd urządzenie zostało po raz pierwszy zaprezentowane publicznie, zainteresowanie mogło znacznie osłabnąć. Zwłaszcza że wielu jego amerykańskich  użytkowników skarży się na liczne problemy, w tym błędy konstrukcyjne. A tych aktualizacja nie jest w stanie rozwiązać. Biorąc to wszystko pod uwagę Microsoft postanowił obniżyć cenę Surface Duo i to naprawdę znacznie. Wciąż jednak jest to sprzęt drogi.

Microsoft obniża cenę Surface Duo

Microsoft obniża cenę Surface Duo

Dwuekranowy, napędzany Androidem smartfon został zaprezentowany pod koniec 2019 roku. Był jednak dostępny wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, a i tam zadebiutował bardzo późno. W jego przypadku widać wyraźną inspirację smartfonami LG, które również dysponują składaną konstrukcją i dwoma ekranami. Chociaż te zwykle są dodatkowym akcesorium. Takie podejście jest znacznie tańsze od smartfonów z elastycznym ekranem, a także znacznie wytrzymalsze. Chociaż w przypadku Surface Duo nie ustrzegło to go przed innymi, licznymi wadami. Nie zmienia to jednak faktu, że tak naprawdę mamy dwa ekrany, a nie jeden duży. I owszem, to wpływa na sposób użytkowania sprzętu, chociaż miewa także swoje zalety. 

Zobacz też: Obsada The Last of Us – Pedro Pascal jako Joel oraz Bella Ramsey jako Ellie

Począwszy od 18 lutego, Surface Duo będzie dostępny w czterech nowych rynkach. Należą do nich Kanada, Wielka Brytania, Francja i Niemcy. Z tej okazji producent obniża ją z 1399,99 USD za model podstawowy 128 GB do 999,99 USD. Model 256 GB również będzie tańszy o 400 USD, czyli zamiast 1499,99 USD został wyceniony na 1099,99 USD. Chociaż w Europie nie będzie to polegało na przeliczaniu cen, a podmienieniu waluty na Euro. Wynika to z tego, że w USA podaje się ceny netto. 

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy