ZTE łączy swoje siły z firmą NVIDIA i prezentuje nowy smartfon o nazwie Mimosa X. Nie jest to urządzenie mające konkurować z tymi „najwydajniejszymi” oraz nie zaskakuje nowinkami technicznymi. Więc co jest wyjątkowego w tym modelu? Otóż wyznacza nowe standardy na rynku wśród urządzeń w klasie średniej.

Napędem urządzenia będzie Tegra 2 – dwurdzeniowa jednostka centralna, układ graficzny GeForce oraz modem Icera 450 HSPA+, który zawiera procesory pasma podstawowego oraz częstotliwości radiowej, oferujący prędkość do 21 Mb/s zachwując przy tym znikomy pobór energii. Ciekawym rozwiązaniem jest tzw. IceClear, czyli technologia niwelowania zakłóceń, która pozwala na zwiększenie przepustowości na granicach zasięgu stacji bazowych oraz zmniejszone opóźnienia w komunikacji z siecią. Dodatkowo w urządzeniu możemy się spodziewać:
– Androida 4.0 Ice Cream Sandwich
– ekranu o przekątnej 4,3 cala o rozdzielczości 960×540 pikseli (qHD)
– kamery tylnej 5 megapikseli oraz przedniej VGA
4 GB pamięci wewnętrznej (plus slot microSD z możliwością rozszerzenia do 32 GB)

Możemy również liczyć na profil zaawansowanej dystrybucji audio (A2DP) oraz system Dolby, co powinno zaciekawić osoby zwracające uwagę na możliwości muzyczne. Nagrywanie i odtwarzanie filmów HD, zgodność z technologią DLNA, dwa mikrofony oraz żyroskop wskazują na bogate wyposażenie smartfona. Na pewno na Mimosę X zwrócą uwagę gracze, gdyż będzie ona oferowała oficjalny dostęp do Tegra Zone, który był jak dotąd dostępny jedynie dla urządzeń klasy wyższej.

Powyższa specyfikacja oczywiście nie jest specjalnie nadzwyczajna, ale łącząc wszystkie te elementy w telefonie, który ma kosztować 150-199$ bez umowy, jest naprawdę świetną propozycją. Zapewne taki był cel obu koncernów, aby nie próbować konkurować z drogimi urządzeniami, ale zachęcić tych, którzy na telefon chcą wydać nieco mniej. Powinno to pobudzić rynek do obniżania cen telefonów i zwiększania jakości oferowanego sprzętu. Urządzenie zapowiedziane jest na drugi kwartał 2012 roku. Osobiście cieszę się z pojawienia właśnie tego modelu nie dlatego, że mam zamiar go kupić, lecz dlatego, że szerszy krąg osób będzie miał możliwość odczucia wszechstronności systemu Android. Co Wy o tym sądzicie?

źródło: androidguys.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jarosław Biały