ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung pro plus i evo plus

Samsung wprowadza na rynek karty pamięci PRO Plus i EVO Plus – czym się charakteryzują?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Polski oddział firmy Samsung poinformował, że wprowadza do sprzedaży karty pamięci PRO Plus i EVO Plus. W zależności od pojemności mają one format SDHC lub SDXC. Można ich używać w szerokiej gamie urządzeń, m.in. w aparatach fotograficznych, kamerach i komputerach.

Samsung PRO Plus i EVO Plus – specyfikacje

Karty PRO Plus oferują prędkości odczytu i zapisu sekwencyjnego na poziomie odpowiednio do 100 MB/s i do 90 MB/s. EVO Plus zapewnia z kolei transfer z prędkością do 100 MB/s. Powyżej możecie zobaczyć specyfikacje nowych kart SD, które Samsung wprowadza na polski rynek. Zarówno PRO Plus, jak i EVO Plus występują w czterech wariantach:

  • 32 GB
  • 64 GB
  • 128 GB
  • 256 GB

Ważnym elementem nowych kart Samsunga jest ich trwałość. Nośniki posiadają zabezpieczenia przed wodą, temperaturą, promieniowaniem rentgenowskim, magnesami i wstrząsami, upadkami oraz zużyciem mechanicznym. Ma to pozwolić na zapis zdjęć zrobionych nawet w ekstremalnych warunkach. Karta w aparcie czy kamerze, bardzo często podróżuje z nami od jednej przygody do następnej, dlatego musi być bardzo wytrzymała – zaznacza Samsung.

Czytaj także: [Promocje dnia] iPhone 12 mini, Xiaomi Mi Body Composition Scale 2, HP 15s-eq0070nw i więcej super okazji!

Karty wytrzymują upadek z wysokości do 5 m, jak również do 10 000 wsunięć do urządzeń nagrywających lub odtwarzających. Serie PRO Plus i EVO Plus są objęte 10-letnią gwarancją, choć jest ona ograniczona.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy