Pinterest logo

Microsoft zainteresowany zakupem Pinteresta? Na to wygląda

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Microsoft to prawdziwy gigant, który ma w swoim portfolio naprawdę wiele różnego rodzaju produktów i usług. Wygląda jednak na to, że firma Billa Gatesa chciałaby mieć swój własny portal społecznościowy. Tak przynajmniej wynika z najnowszych doniesień Reutersa – Microsoft podobno prowadził już rozmowy z Pinterestem na temat potencjalnego przejęcia. Jest szansa, że transakcja jeszcze dojdzie do skutku.

Microsoft może kupić platformę Pinterest

Microsoft pinterest

Microsoft to firma, której nie brakuje pieniędzy. Dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt, że gigant nieustannie próbuje poszerzać swoje portfolio. Według źródeł bliskich sprawie, gigant z Redmont prowadził rozmowy z Pinterestem na temat jego przejęcia. W grę wchodziła ogromna kwota, bo aż 51 miliardów dolarów. Na chwilę obecną negocjacje nie są przeprowadzane z powodu trudności będących wynikiem wciąż trwającej pandemii koronawirusa, choć jest bardzo duża szansa, że z czasem zostaną wznowione.

Zobacz także: Facebook pracuje nad kolejnymi funkcjami do Messengera mającymi chronić nieletnich

Mimo że w naszym kraju Pinterest nie jest przesadnie popularny, tak na świecie radzi sobie bardzo dobrze. Pandemia koronawirusa przełożyła się na ogromny wzrost zaangażowania i ruchu w tytułowym serwisie. W 2020 roku Pinterest zanotował rekordowe 100 milionów aktywnych użytkowników w miesiącu. Na tym sukcesy platformy się nie kończą, bo cena jej akcji od marca ubiegłego roku wzrosła aż siedmiokrotnie. Przyszłość Pinteresta rysuje się w bardzo jasnych barwach, więc nic dziwnego, że Microsoft zainteresował się właśnie nim. Gdy temat potencjalnego przejęcia znów ruszy, to na pewno o tym napiszemy.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy