ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Messenger dostosuje tryb ciemny do systemu

Facebook pracuje nad kolejnymi funkcjami do Messengera mającymi chronić nieletnich

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Facebook to prawdziwy gigant, który ma w swoim portfolio kilka naprawdę popularnych aplikacji. Wśród nich jest komunikator Messenger, który nieustannie się rozwija. Dziś firma Marka Zuckerberga poinformowała, że zamierza podjąć kolejne kroki w kierunku ochrony nieletnich użytkowników Messengera. Nie da się ukryć, że to bardzo dobra wiadomość.

Ochrona nieletnich korzystających z Messengera – nadchodzą nowe funkcje

Messenger ochrona nieletnich

Facebook i połączony z nim Messenger to miejsce pełne niebezpieczeństw dla nieletnich użytkowników i nie tylko. Firma doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego podejmie kolejne kroki, by zapobiegać potencjalnym krzywdom zanim do nich dojdzie. Komunikator będzie brał pod uwagę m.in. takie sygnały behawioralne jak wysyłanie przez dorosłego dużej liczby zaproszeń do znajomych lub próśb o kontakt do osób poniżej 18 roku życia. Brzmi to całkiem sensownie i może się sprawdzić.

Zobacz także: Messenger bez podglądu linków – Facebook naruszył prawo Unii Europejskiej

Niestety na razie nie wiadomo, kiedy nowe funkcje trafią do aplikacji Messenger, choć zapewne już niedługo. Nie da się ukryć, że postawa Facebooka jest godna pochwały. Nieletni w internecie często przyciągają uwagę różnego rodzaju „typów spod ciemnej gwiazdy”, więc podjęcie kolejnych kroków w celu ich ochrony jest jak najbardziej potrzebne. Gdy nowe funkcje trafią do Messengera, to na pewno o tym napiszemy. Tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać aż Facebook zaktualizuje swój komunikator.

Źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy