Lenovo jest znane jako jedyny producent, który produkuje smartfony pod marką Motorola. To jednak ma się zmienić, ponieważ inny producent również ma zamiar produkować swoje smartfony pod nią. Chodzi tu o Brytyjską firmę  Bullitt Group, która odpowiada za smartfony marki CAT. Jak więc łatwo się domyślić, mowa tu o pancernych urządzeniach. Nie wiadomo jednak, czy będą one działały w ramach jakiejś nowej marki, czy też czeka nas renesans swego czasu bardzo dobrze przyjętej linii Motorola Defy.

Pancerne Motorole

Pancerne Motorole

Bullitt Group jest firmą zajmującą się telefonami i elektroniką użytkową z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Jak już wspomniałem we wstępie, głównie jest znana jako producent stojący za linią wytrzymałych telefonów CAT. Te są wykonane na licencji amerykańskiego giganta zajmującego się produkcją ciężkiego sprzętu, czyli Caterpillar Inc. Brytyjska firma produkuje również telefony pod marką Land Rover. Przy okazji stoi także za smartfonem Kodak Ectra Camera Phone. Teraz natomiast firma zamierza stworzyć swoje pancerne smartfony pod dobrze znaną na tym rynku marką.

Zobacz też: Media bez wyboru – wielki strajk mediów przeciwko nowemu podatkowi w Polsce

Warto podkreślić, że nie jest to pierwszy raz, kiedy inny producent tworzy telefony pod znaną marką. Wiele późniejszych telefonów spod logo Sony-Ericssona, zwłaszcza tych mniej udanych, tak naprawdę zostało wyprodukowanych przez firmę SAGEM. Co więcej, HTC również zaczynało jako cichy producent smartfonów i palmptopów z Windowsem Mobile i CE dla większych marek. Według samego Bullitt jest to długoterminowe globalne partnerstwo strategiczne w celu rozwoju i sprzedaży wytrzymałych telefonów komórkowych noszących ikoniczną markę Motorola. Producent twierdzi, że więcej szczegółów na temat wytrzymałych telefonów komórkowych Motoroli zostanie ogłoszonych jeszcze w tym kwartale. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.