ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HTC podąża za trendami. Smartfony z ekranem powyżej 5 cali priorytetem

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Newsy
htc-sad

HTC w tym roku zaprezentowało już One M9, One M9 + oraz One E9 +. Ekran najmniejszego z nich to „zaledwie” 5 cali. Dość logiczne wydawałoby się oczekiwanie na model z serii Mini. Tajwański producent sądzi jednak inaczej.

Szef HTC na Azję Północną –  Jack Tong – zapytany od wersje Mini flagowego smartfona HTC One M9 zaprzeczył, że trwają jakiekolwiek prace nad takim urządzeniem. Stwierdził, że firma musi podążać za trendam,i a według badań większość kupowanych smartfonów to urządzenia z ekranem o przekątnej większej lub równej 5 cali.

Możliwe, że taka zapowiedź będzie dotyczyć tylko rynku azjatyckiego. HTC One mini oraz mini 2 nie są dostępne w tamtejszych sklepach.

Z drugiej strony mniejsze wersje flagowców tajwańskiego producenta nie zachwycają. Na przykład w One mini 2 posiada 4 rdzeniowego Snapdragona 400 oraz 1GB RAM, gdy większy brat został wyposażony w Snapdragona 801 i 2 GB pamięci operacyjnej. Nie możemy też zapomnieć o rozmiarach urządzeń. Wspominany HTC One mini 2 jest większy od Xperii Z3 Compact pomimo mniejszego ekranu.

Będziecie tęsknić za „atrapami” flagowców HTC?

Źródło: GsmArena

Sprawdź najnowsze wpisy