ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Alternatywny sklep z aplikacjami na iOS

Unia Europejska chwali Apple za nową politykę dotyczącą prywatności

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Facebook wypowiedział Apple istną wojnę z powodu nowej polityki firmy dotyczącej reklam. Ta toczy się zarówno w mediach społecznościowych, czyli na Facebooku, jak i na salach sądowych. Gigant zarzuca Apple, że nowa polityka ostrzegająca użytkowników przed byciem śledzonymi, uderza w interes Facebooka i innych dostawców reklam. Jak łatwo się domyślić w tej kwestii konsumenci dość szybko obrali stronę w tym konflikcie i nie jest to niebieski portal społecznościowy. Prawdziwym problemem dla niego jest jednak reakcja unijnych organów regulacyjnych.

Unia Europejska chwali politykę prywatności Apple

Unia Europejska chwali politykę prywatności Apple

Według Margrethe Vestager, będącej przedstawicielem Unii Europejskiej, nowa funkcja śledzenia reklam jest zgodna z przepisami proponowanymi w Europie. Dodała ona nawet, że nie otrzymała jeszcze żadnych oficjalnych skarg dotyczących nadchodzących zmian przejrzystości śledzenia reklam. Warto podkreślić, że te zasadniczo powiadomią użytkowników iPada i iPhone, gdy aplikacje i strony internetowe śledzą użytkowników, a nawet umożliwiają wyłączenie tej opcji. Stwierdziła ona przy tym, że działa ona w myśl zasady niedawno zaproponowanej ustawy o usługach cyfrowych / rynkach cyfrowych.

Zobacz też: WhatsApp wkrótce pozwoli nam wyciszyć filmy przed ich udostępnieniem

Bardzo dobrze jest mieć jasną opcję rezygnacji. Jeśli spojrzysz na ustawę o usługach cyfrowych, ustawę o rynkach cyfrowych, to są niektóre z rozwiązań, które tam rozważamy. 

— Stwierdziła.

Mimo wszystko Apple musi mieć się na baczności. Nowe przepisy, mimo że chwalone, mogą firmie na terenie Wspólnoty zaszkodzić. Jak podkreśliła sama polityk, jeśli samo Apple nie będzie traktowało swoich aplikacji w ten sam sposób, to uzna to za działanie antykonkurencyjne. Samo Apple podkreśla, że tak właśnie będzie, jednak z drugiej strony Facebook zarzuca firmie, iż ta nie zamierza przestrzegać własnych reguł. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy