ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
dzień bezpiecznego internetu

Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu – przypomnijmy najważniejsze założenia

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

We wtorek 9 lutego obchodzimy tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu. To dobra okazja, by przypomnieć genezę tej inicjatywy oraz jej najważniejsze założenia. Bezpieczeństwo w sieci to temat, który niezmiennie pozostaje bardzo istotny, szczególnie że obecnie wielu z nas pracuje i uczy się zdalnie.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. Na początku w jego obchody angażowały się wyłącznie państwa europejskie, teraz biorą w nich udział również kraje z innych rejonów świata. Cele DBI to m.in. promowanie pozytywnego wykorzystywania internetu, jak również edukacja w zakresie bezpieczeństwa online.

Hasło tegorocznej edycji to Razem dla lepszego internetu!. Głównym punktem obchodów będzie konferencja, którą można oglądać w serwisie YouTube. Jej adresatami są przedstawiciele sektora edukacyjnego i organizacji pozarządowych, a także praktycy pracujący z dziećmi. Konferencja rozpocznie się o 17:00 i potrwa do 20:30.

Czytaj także: Strajk Kobiet, WOŚP i Albicla to najpopularniejsze tematy wśród polskich internautów

Od 2005 roku Dzień Bezpiecznego Internetu w Polsce organizuje Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Tworzą je państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Partnerem akcji jest Fundacja Orange, a tegoroczną edycję wspierają również Facebook Polska, Google Polska, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle. To właśnie na jej terenie odbywa się dzisiejsza konferencja. Honorowy patronat nad DBI objął premier.

źródło: GOV

Sprawdź najnowsze wpisy