Hyundai nie wyprodukuje Apple Car

Hyundai i Kia zaprzeczają, że są partnerami produkcyjnymi dla Apple Car

2 minuty czytania
Komentarze

Ostatnio w sieci pojawiło się wiele informacji na temat Apple Car i rzekomych partnerów produkcyjnych Apple. Dość oczywistym tropem był tu Hyundai i jego marka Kia. Firma ta bowiem prowadziła rozmowy z Apple na temat stworzenia autonomicznego, elektrycznego samochodu. Jak się jednak okazuje, był to fałszywy trop. Otóż producent samochodów wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że nie współpracuje z Apple nad produkcją autonomicznego samochodu.

Hyundai nie wyprodukuje Apple Car

Hyundai nie wyprodukuje Apple Car

Skąd się więc wzięły plotki? Otóż jeszcze w styczniu bieżącego roku Hyundai ujawnił, prowadził z Apple rozmowy dotyczące potencjalnego partnerstwa dla Apple Car. Koncern motoryzacyjny jednak dość szybko skorygował tę informację, podkreślając, że prowadzi rozmowy na ten temat z wieloma firmami. Ziarno jednak zostało zasiane i wszyscy zaczęli uznawać to, za dowód współpracy. Dodatkowo potem pojawiły się plotki o przekazaniu przez Apple kwoty 3,6 mld USD na rozwój technologii. Jak widać, te były jednak tylko plotkami. Nie znamy oficjalnego przebiegu rozmów między Apple a Hyundaiem. Nie wiadomo więc która strona je zerwała, ani też na jak bardzo zaawansowanym etapie były. 

Zobacz też: Microsoft naprawia błędy Windowsa 10 i wkrótce ogłosi duże zmiany

Przyszłość projektu Apple Car jest obecnie niejasna, przynajmniej jeśli chodzi o potencjalnego partnera dla jego pierwszego samochodu z logo nadgryzionego jabłuszka. A przynajmniej z logo fabrycznie tam umieszczonym, ponieważ fani Apple czasami lubią naklejać ten symbol także na swoich autach w sobie tylko znanym celu. Cała sytuacja odbiła się jednak negatywnie na wartości akcji Hyundaia. Te spadły aż o 7 procent, chociaż powoli się odbudowują. Jest to również nauczka dla firmy, aby dawać bardziej jasne komunikaty.

Źródło: Gizmochina

Motyw