Na początku tego tygodnia, Lei Jun, założyciel Xiaomi Corp, stwierdził, że firma w zeszłym roku zainwestowała ponad 10 miliardów juanów, czyli około 1,55 miliardów dolarów, na badania i rozwój. Szef firmy dodał przy tym również, że marka planuje w tym roku podnieść inwestycje w tym segmencie od 30 do 40 procent. To oznacza, że firma jest gotowa przeznaczyć na ten cel ponad 2 miliardy dolarów. Innowacje Xiaomi z zeszłego roku zaskakują. Zwłaszcza w kwestii szybkiego i bezprzewodowego ładowania, czego ukoronowaniem jest Mi Air Charge. Widać po tym dobrze, że te pieniądze nie idą na marne. 

Xiaomi zwiększy wydatki na badania i rozwój

https://android.com.pl/news/384280-rekordowa-liczba-sklepow-internetowych-w-polsce/

Założyciel firmy złożył oświadczenie po tym, jak został zapytany o inwestycje, jakie chiński gigant technologiczny planuje poczynić na badania i rozwój w tym roku. Dodatkowo Lei Jun dodał również, że firma będzie koncentrować się na rekrutacji inżynierów w tym roku. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem firma chce zatrudnić około 5 tysięcy nowych pracowników w 2021 roku. Starszy dyrektor wykonawczy został również zapytany na temat Xiaomi Mi Mix 4. W tej kwestii jednak odmówił komentarza. 

Zobacz też: Handel przenosi się do sieci. Rekordowa liczba sklepów internetowych w Polsce

Innowacyjne technologie Xiaomi to jednak nie tylko szybkie ładowanie. Firma pracuje także nad składanymi i rozwijanymi smartfonami. Dodatkowo szereg jej dość dziwacznych patentów także mógł zostać poprzedzony produkcją licznych prototypów Możliwe, że labolatoriach Xiomi znaleźlibyśmy kilka tych dość dziwacznych smartfonów, a przynajmniej ich elementów. Ciekawe, co producent będzie w stanie osiągnąć dzięki zwiększonemu budżetowi? Ten rok na pewno będzie bardzo ciekawy pod względem nowatorskich rozwiązań z logo Mi na obudowie.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.