Nowy przeciek ujawnił, że Apple najwyraźniej pracuje nad nowymi procesorami. Tak przynajmniej twierdzi użytkownik Twittera podpisujący się jako Longhorn. Warto dodać, że ten wielokrotnie już podawał sprawdzone informacje na temat producenta, dlatego też warto traktować jego doniesienia poważnie. Z drugiej strony informacje, których udzielił, są niezwykle szczątkowe. Wskazują jedynie nazwy kodowe nadchodzących układów, oraz rodziny, do których one należą.

Apple pracuje nad czterema procesorami

Co ciekawe, procesory te będą pochodzić z dwóch różnych rodzin SoC: a mianowicie serii T6000x i serii T811x. W ramach pierwszej z nich pojawią się układy T6000 i T6001, natomiast w drugiej znajdą się układy T6110 i T8112. Niestety źródło nie wspomniało, do czego służą te układy i jakie produkty będą nimi napędzane. I tu można przejść do spekulacji. Otóż smartfony i tablety Apple korzystają z układów, które noszą wewnętrzne numery modeli serii 8000. Dlatego też można dość bezpiecznie założyć, że linia T811x może być przeznaczona dla urządzeń mobilnych, jak właśnie iPhone i iPady. Tym samym seria T6000x może być dedykowana komputerom takim jak iMac, MacBook Pro, a może nawet Mac Pro. 

Zobacz też: Motorola Moto G9 Power do wygrania w konkursie i kupienia w promocji

Oczywiście to, że wydajniejsze procesory mają niższy numer może dziwić. Pamiętajmy jednak, że to tylko nazwy kodowe stosowane w Apple, a nie marketingowe, które znają klienci. Nie trzeba więc w ich przypadku bawić się w zachowanie zasady im wyższa numeracja, tym lepszy produkt. Mimo to należy pamiętać, że jest to wciąż niepotwierdzony przeciek okraszony dużą garścią spekulacji.

Źródło: Gizmochina