WhatsApp niższa funkcjonalność bez akceptacji regulaminu

WhatsApp wkrótce pozwoli nam wyciszyć filmy przed ich udostępnieniem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

WhatsApp niedawno spotkał się z masowymi odejściami użytkowników za zmuszanie ich do zaakceptowania swoich nowych zmian w Polityce Prywatności i Warunkach Świadczenia Usług. Później firma musiała przedłużyć datę graniczną i wyjaśnić zawiłości zmian. To jednak nie przekonało ludzi do masowych powrotów. Dlatego też firma pracuje nad wieloma funkcjami, które mają poprawić doświadczenia użytkowników. Jedną z nich jest opcja mute podczas udostępniania filmów.

WhatsApp wyciszanie udostępnianych filmów

WhatsApp wyciszanie udostępnianych filmów

Funkcja o wiele mówiącej nazwie Mute Videos już trafiła do beta testerów. Trafiła ona do najnowszej wersji WhatsApp Beta oznaczonej numerem 2.21.3.13. Oczywiście najprawdopodobniej prace nad nią trwały już od jakiegoś czasu, jednak problemy komunikatora okazały się świetnym momentem na jej wprowadzenie. Samo wyciszanie filmów ma być niezwykle proste. Otóż ikona wyciszenia pojawi się w menu Edycja przed udostępnieniem filmu. Naciśnięcie na nią spowoduje wyciszenie go, a ponowne naciśnięcie przywróci głośność. To bardzo ważne, ponieważ oznacza to, że ścieżka dźwiękowa zostanie usunięta dopiero podczas wysyłania, a nie w trakcie samej edycji. Dzięki temu przypadkowe naciśnięcie przycisku nie spowoduje konieczności ponownego udostępniania treści.

Zobacz też: Chińska sonda przesyła pierwsze zdjęcie Marsa – Czerwona Planeta wygląda jak Księżyc

Równolegle, firma pracuje również nad funkcją obsługi wielu urządzeń. Ta wkrótce powinna trafić do stabilnej wersji komunikatora, chociaż i w tym przypadku najpierw trafi ona do testów beta. Jak widać, problemy wizerunkowe i masowe odejścia uwolniły w WhatsAppie istne pokłady kreatywności i sprawiają, że komunikator ten staje się coraz lepszy. Widocznie był mu potrzebny tak zimny prysznic. Pozostaje jednak pytanie, czy to przekona do powrotu tych, którzy już odeszli?

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy