Chińskie zdjęcia Marsa

Chińska sonda przesyła pierwsze zdjęcie Marsa – Czerwona Planeta wygląda jak Księżyc

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

W dniu 5 lutego 2021 roku, Chińska Akademia Technologii Kosmicznej przekazała szczegóły dotyczące Tianwen-1 i jego podróży na Marsa. Agencja pochwaliła się, że zapłon silnika Tianwen-1 pomyślnie zakończył czwartą korektę środkową sekcji przenoszenia ognia naziemnego. Tym samym znalezienie się na orbicie Marsa zostało zrealizowane zgodnie z planem. Jednostka ta wykonała również piękne zdjęcie czerwonej planety za pomocą swojej kamery nawigacyjnej. To jednak przypomina raczej zdjęcie Księżyca, a nie Czerwonej Planety. Wszystko przez to, że zostało ono wykonane w odcieniach szarości.

Chińskie zdjęcie Marsa

Chińskie zdjęcia Marsa

Sonda Tianwen-1 uzyskała pierwszy obraz Marsa, gdy znalazła się w odległości około 2,2 miliona kilometrów od powierzchni Marsa. Tym samym jest to pierwsze zdjęcie Marsa uchwycone przez ten konkretny statek. W momencie, w którym aktualizacja została ujawniona opinii publicznej, statek był już w odległości około 1,1 miliona kilometrów od Marsa. Administratorzy systemów odpowiedzialni za projekt poinformowali, że systemy sondy są w dobrym stanie. Sonda znalazła się około 184 milionów kilometrów od Ziemi, a jej przebieg wyniósł około 465 milionów kilometrów. 

Zobacz też: Motorola szykuje tanie nowości – czas na odmianę Moto G i Moto E

Warto podkreślić, że mimo iż te zdjęcia nie są zbyt widowiskowe z perspektywy amatorów, tak niosą ze sobą szereg cennych danych dla naukowców. Pozwalają one lepiej zbadać powierzchnię Marsa. Warto podkreślić, że sonda dopiero rozpoczęła swoją naukową misję na Czerwonej Planecie. Możemy więc wkrótce spodziewać się kolejnych odkryć dokonanych przez chińską myśl technologiczną.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy