HTC wireless earbuds

HTC jest na fali – kolejny miesiąc, kolejne wzrosty

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

HTC w ostatnich latach przeszło wyraźną przemianę. Nie jest to już firma, która chce mierzyć się z najlepszymi w kontekście wyników sprzedaży. Mało tego, smartfony nawet poniekąd odeszły trochę na dalszy plan, podczas gdy na pierwszym miejscu stawiany jest teraz świat VR. Mimo wszystko Tajwańczycy nie poddali się i powoli dostajemy potwierdzenia, że zarówno przemiana, jak i upór się opłacały. Firma dokłada kolejny udany miesiąc do kolekcji pod względem wyników finansowych.

HTC ogłasza kolejny wzrost – to już trzeci udany miesiąc z rzędu

Premiera HTC Desire 21 Pro 5G

W ostatnim czasie HTC pokazało między innymi Desire 21 Pro 5G, którego możecie podziwiać powyżej. Do tego firma wprowadziła do Polski swoje słuchawki bezprzewodowe, których recenzji możecie niedługo się spodziewać. Niemniej przejdźmy do konkretów, czyli liczb. Styczeń dla HTC oznacza kolejny wzrost dochodu – firma zarobiła 17,61 milionów dolarów, czyli o niemalże 3% więcej niż w ubiegłym roku (17,01 milionów dolarów). Jest to dokładnie trzeci miesiąc z rzędu, kiedy Tajwańczycy najzwyczajniej w świecie rosną. W listopadzie mowa jest o 0,96% wzroście dochodów, a w grudniu o 1,02%. Może te liczby nie robią piorunującego wrażenia, ale uwierzcie, że są istotne. Sam fakt wzrostu w dobie pandemii pokazuje, że HTC dobrze dostosowało się do panujących warunków.

Zobacz też: Zwiastun Kajko i Kokosz od Netflix – zobaczcie nową animację!

Co więcej, jest to sytuacja, która dla HTC miała miejsce ostatni raz w … 2015 roku, kiedy świat podziwiał HTC One (M8) i jego następcę. Tym sposobem powoli, ale skutecznie Tajwańczycy nadrabiają zaległości. Czy jeszcze zobaczymy flagowe modele, które będą mierzyć się z najlepszymi? Bądźmy dobrej myśli.

Źródło: Phone Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy