ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Platforma Android One zaktualizowana. Jest bardzo dobrze, ale nie z ceną

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Newsy
Android One

Platforma Android One ma na celu dostarczenie użytkownikom tanich smartfonów z najnowszym systemem Android bezpośrednio od Google. Idea skierowana była głównie do krajów trzeciego świata, jednak ich dystrybucja sukcesywnie się powiększa. Dopiero co na polskim rynku pojawiło się pierwsze urządzenie a już w Turcji zaprezentowano drugą generację platformy.

General Mobile 4G zaprezentował nowe urządzenie oparte o tę platformę. Zmiany są zauważalne. Smartfon posiada ekran IPS o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 720p chroniony szkłem Gorilla Glass 4. Jego sercem jest czterordzeniowy Snapdragon 410, który jest wspomagany przez 2 GB pamięci RAM. Do robienia zdjęć posłuży nam aparat o rozdzielczości 13 MP a do selfie przednia kamera 5 MP. Na dane użytkownika dostępne jest 16 GB pamięci wbudowanej. Nie zabraknie także obsługi sieci LTE. Nad wszystkim będzie czuwał Android 5.1.1.

Android One Smartphone

Niestety ale wraz z ulepszeniem specyfikacji skoczyła także cena. Przy obecnym kursie w przeliczeniu na złotówki urządzenie będzie kosztować niewiele poniżej 1000 zł.

Cena nowego smartfona pokazuje, że Android One coraz bardziej oddala się od idei tanich urządzeń a bliżej już mu do urządzeń z serii Google Play Edition.

Źródło: GsmArena

Sprawdź najnowsze wpisy