Przynajmniej raz na rok od kilku lat mówi się o tym, że producenci zapomnieli o małych smartfonach z dobrą specyfikacją. Jednak Apple postanowiło wysłuchać tych próśb i przedstawiło iPhone’a 12 Mini, który z miejsca został okrzyknięty hitem, bo w końcu jest bezkonkurencyjny. Oczywiście wciąż czekamy na odpowiednie wyniki sprzedaży, ale patrząc na wzmożone zainteresowanie innych producentów – może znowu być ciekawie w tej sferze. Nadchodzi renesans małych smartfonów premium? Miejmy taką nadzieję.

Asus ZenFone Mini, czyli małe smartfony premium mogą rządzić w tym roku

Asus Zenfone 7 Pro
Asus Zenfone 7 Pro

Jednak trzeba być świadomym, że małe smartfony nie są kluczowym rynkiem. Tym samym nie dziwi fakt, że to właśnie Sony jako pierwsze pojawiło się w plotkach w kontekście wskrzeszenia marki Compact. Nie tylko ze względu na historię, ale samo to, że Japończycy skupiają się na bardzo wąskich odbiorcach. Niemniej powyżej widzicie Asusa, bo to kolejna firma, która ma stworzyć mały, ale mocny smartfon. Przynajmniej tak wynika z ujawnionego raportu. Tajwańczycy niewątpliwie również wyróżniają się na rynku nietypowymi modelami. ZenFone Mini lub ZenFone 8 Mini niestety w dużej mierze pozostaje tajemnicą. Po prostu ujawniono same plany, które równie dobrze mogą się jeszcze zmienić.

Zobacz też: Połączmy zalety superkondensatora i akumulatora – naukowcy są na dobrej drodze.

Wraz z nimi potwierdzono zbliżającą się premierę ROG Phone 5, która prawdopodobnie odbędzie się w przyszłym miesiącu. Czy wtedy dowiemy się coś więcej o ZenFone Mini? Szczerze mówiąc, na to bym nie liczył, ale odpowiedź na wspomnianego iPhone’a 12 Mini ze świata Androida z pewnością się pojawi – pozostaje jedynie zapytać, która firma zrobi to jako pierwsza?

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.