ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

W drodze dwa nowe Nexusy, w tym wersja „mini” – Google nie zapomina o mniejszych wyświetlaczach

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
nexus-5-5-

Pojawiają się pogłoski, że Google chce jak najszybciej sprawić, aby społeczeństwo zapomniało o niezbyt udanym sukcesie jakim były premiery ostatnich Nexusów oraz Androida 5.0 Lollipop. Tym samym najnowsze plotki mówią, że jeszcze w tym miesiącu możemy poznać system z nazwą rozpoczynającą się literą „M”.

Niemniej jednak dużo więcej zamieszania sprawiają same urządzenia. Dotychczasowe plotki mówiły o tym, że w tym roku to Chińczycy zajmą się produkcją smartfonu z rodziny Nexus. Podejrzanym jest Huawei, które ma wykonać 5,7-calowy model, co już wiemy, że nie spodoba się wszystkim ze względu właśnie na rozmiary. Jednak ma wrócić ten, który w produkcji smartfonów dla Google jest już zaprawiony i z pewnością jego produkty są udane. Mowa oczywiście o LG, które stworzyło Nexusa 4 oraz 5, a teraz prawdopodobnie przygotowuje kolejnego, który będzie skierowany do osób nie lubiących ogromnych smartfonów. Niemniej jednak dopisek „mini” średnio może się sprawdzić, gdyż w tym wypadku mowa jest o 5,2-calowym wyświetlaczu. Zapewne to będzie główna różnica w specyfikacji chociaż znając wszystkich producentów to większy ekran musi równać się większej mocy obliczeniowej. W takim razie zamiast Snapdragona 810, w tym wypadku mógłby pojawić się chociażby Snapdragon 808.

Mimo wszystko, na razie jest to wróżenie z fusów i wszelkie informacje należy traktować z przymrużeniem oka. Jednak wydaje mi się, że powyższa informacja na pewno według wielu z Was powinna zostać zrealizowana. Czy może 5,2-calowy wyświetlacz to wciąż za dużo?

źródło: The Droid Guy

Sprawdź najnowsze wpisy