lg-logo-android

 

W ostatnim czasie pojawiało się sporo przecieków dotyczących nowego, dużego smartfono-tabletu produkcji LG. Koreański producent potwierdził w końcu nadejście swojego giganta, zapowiadając go jako urządzenie które „zadziwi i zaskoczy”.

LG Vu, bo o nim mowa, ma być w zamiarach Azjatów konkurentem dla Samsunga Galaxy Note. Jakie argumenty posiada najnowszy sprzęt od LG?

Jeśli wierzyć informacjom producenta, Vu ma posiadać 5-calowy wyświetlacz IPS z formatem obrazu w stosunku 4:3, oferujący rozdzielczość 1024×768 pikseli, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 Ghz, łączność LTE oraz wsparcie dla specjalnego rysika Reobeodyum. Klienta kusić ma również bateria o pojemności 2080 mAh, złącze HDMI i kamera 8 MPx z diodą LED.

optimus-vu-3

Żeby nie było tak do końca różowo, należy wspomnieć o systemie operacyjnym, którym w momencie premiery na targach MWC ma być zaledwie Android 2.3 Gingerbread. Co prawda LG zapowiada aktualizację do Androida w wersji 4.0 w przeciągu 3 miesięcy, lecz większość użytkowników znająca przedziwną taktykę Koreańczyków, którą można zawrzeć w słowach: „dajemy przestarzały system i aktualizujemy go jutro w grudniu po południu”, może tym razem podejść do takiego ruchu LG z niechęcią. Ale… pożyjemy, zobaczymy – wszak nie system jest dla potencjalnego odbiorcy takiego urządzenia najważniejszy, a jego specyficzne możliwości i zastosowania.

Juz niebawem pojawi się więcej szczegółów na temat nowego dziecka LG, w tym jego cena. Wydaje się, że będzie to kluczowa kwestia dla klienta przy wyborze Vu vs. Note.

A Wy co sądzicie o tej hybrydzie dwóch segmentów, tym razem w wykonaniu LG? Czy według Was Vu ma szansę na dobry wynik w bratobójczym koreańskim starciu?

źródło: androinica

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.