Wkrótce w mObywatelu będziemy mogli wyświetlić nowy dokument. To jedna z pierwszych, ale niejedyna zaplanowana zmiana w aplikacji na ten rok. Czym będzie?

Jaki nowy dokument pojawi się w mObywatelu?

Dwa miesiące temu informowaliśmy, jakie nowości pojawią się w mObywatelu w 2021 roku. Jeden z wymienionych wtedy dokumentów to mobilna Karta Dużej Rodziny. To właśnie ona wkrótce pojawi się w rządowej aplikacji, co zdradził odpowiedzialny za cyfryzację minister Marek Zagórski. W pracach nad wdrożeniem mobilnej Karty Dużej Rodziny do mObywatela bierze udział Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Obecnie Karta Dużej Rodziny jest wprawdzie dostępna w wersji na smartfony, ale by z niej korzystać, trzeba pobrać osobną aplikację.

Obecnie w mObywatelu możemy korzystać m.in. z mTożsamości, mPrawa Jazdy czy eRecepty. Najnowszym dokumentem, który pojawił się w aplikacji, jest potwierdzenie szczepienia przeciwko COVID-19. Po otrzymaniu dwóch dawek szczepionki i wprowadzeniu przez pracowników przychodni informacji o tym do systemu możemy wyświetlić na naszym smartfonie dokument w formie kodu QR.

Czytaj także: Starlink ma już 10 tysięcy użytkowników – komercyjny internet satelitarny od SpaceX stał się faktem

Minister Marek Zagórski poinformował, że z mObywatela korzysta 2,1 mln osób. Dla aplikacji rekordowy był ubiegły rok. Wtedy na swoich smartfonach zainstalowało ją ponad milion osób.

źródło: KPRM

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.