ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
xiaomi mi 11 pro wyglad desgin aparaty wyspa

Europejska cena Xiaomi Mi 11 w Sieci! Najlepszy z najlepszych musi swoje kosztować

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Wczoraj Paweł przedstawił Wam dosyć ciekawe zagadnienie, które poruszył prezes Xiaomi. Czy bylibyście w stanie wydać 1500 dolarów (ponad 5500 złotych) na smartfon tej firmy? Naturalnie wywołało to pewne emocje, ale uspokojam – nie jest to europejska cena Xiaomi Mi 11. Ten smartfon ma być tańszy, choć nie do końca tak tani, jak niektórzy mogliby tego oczekiwać, patrząc na Wasze komentarze. Flagowy smartfon firmy jest tuż za rogiem, więc czas zobaczyć, czy zaoszczędziliście odpowiednio dużo na jego zakup.

Cena Xiaomi Mi 11 to potwierdzenie nieuniknionego

data premiery mi 11

Na wstępie przypomnijmy sobie ceny Xiaomi Mi 10. W momencie, gdy ten smartfon wszedł do Polski, wybuchła niemała dyskusja na temat tego, ile powinien kosztować flagowy model tej firmy. Otóż Mi 10 kosztował:

  • Mi 10:
    • 8/128 GB: 3499 złotych
    • 8/256 GB: 3999 złotych
  • Mi 10 Pro:
    • 8/256 GB: 4399 złotych

O ile na Mi 11 Pro jeszcze czekamy, tak w końcu przejdźmy do nieoficjalnych informacji. Według nich cena Mi 11 na Starym Kontynencie wyniesie:

  • 8/128 GB: 799 euro (~3580 złotych)
  • 8/256 GB: 899 euro (~4030 złotych)

Dla przypomnienia smartfon w Chinach kosztuje odpowiednio 2300 i 2700 złotych – pamiętajcie, aby nie traktować cen z Państwa Środka tak samo w Europie. Niemniej czy kwota, którą Xiaomi potencjalnie będzie sobie życzyć za Mi 11 na Starym Kontynencie, jest odpowiednia? Przede wszystkim nie spodziewamy się ogromnych podwyżek. Mimo wszystko na pewno nadal nie wszyscy jeszcze pogodzili się z faktem, że tanie flagowce to teraz rola Redmi. Xiaomi nie chce się w tym aspekcie ograniczać i ma to przełożenie właśnie na cenę. W Polsce przedstawione powyżej kwoty zapewne będą bardzo zbliżone, a nawet możliwe, że minimalnie niższe.

Zobacz też: Kim jest nowy prezes polskiego oddziału Samsunga?

Tymczasem tajemniczym smartfonem, którego cenę bada prezes Xiaomi, może być właśnie Xiaomi Mi 11 Pro. W takim wypadku ten model stanąłby bezpośrednio obok Samsunga Galaxy S21 Ultra, co byłoby niemałym wydarzeniem w świecie mobilnego rynku. Niemniej taki smartfon jeszcze nie został pokazany. Za to cena Mi 11, jak i sam smartfon zostanie w Europie pokazany przez Xiaomi już w poniedziałek.

Źródło: 91mobiles

Sprawdź najnowsze wpisy