ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki – uważajcie na oszustów

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Cyberprzestępcy wyraźnie upodobali sobie podszywanie się pod firmy kurierskie i pocztowe. Fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki to ich ostatnie działanie, przed którym ostrzega Poczta Polska. Oszuści mogą chcieć skłonić potencjalne ofiary do zapłacenia opłaty za przechowywanie przesyłek przez pocztę.

Fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki – na co uważać?

fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Cyberprzestępcy podszywają się pod Pocztę Polską i rozsyłają wiadomości z tematem Brak powiadomienia o dostawie. Maile zawierają informacje o rzekomym niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy, ale też o istniejącej możliwości jej odebrania. Pojawia się sugestia kliknięcia podejrzanego linku.

Według dotychczasowych informacji maile są rozsyłane z adresu [email protected], choć nie można wykluczyć, że oszuści użyją także innych kont. W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości lub w przypadku podejrzenia nieprawidłowości bądź niezgodności prosimy o zgłoszenie sprawy na policję i niezwłoczne poinformowanie nas na adres [email protected] Pozwoli nam to na ostrzeżenie innych użytkowników sieci – mówi Justyna Siwek, rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej.

Czytaj także: Paczkomaty są uwzględniane przez deweloperów na etapie projektowania osiedli

Poczta nie pobiera opłat za przetrzymywanie przesyłek, warto więc zachować czujność, gdy otrzymujemy maile od firm związanych z branżą kurierską. To nie pierwszy przypadek oszustw, w których cyberprzestępcy podszywają się pod takie przedsiębiorstwa. W przeszłości wysyłali oni m.in. wiadomości sugerujące konieczność dopłaty za dezynfekcję paczki lub za jej nieprawidłową wagę.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy