Xiaomi Waterfall Display

Xiaomi Waterfall Display – każda krawędź jest ekranem, a portów brak. To ma sens?

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Xiaomi Waterfall Display to nowy koncept od producenta, który co jakiś czas raczy swoich fanów podobnymi projektami. Czy ten ma szansę na realizację? O tym jeszcze trudno cokolwiek powiedzieć, ale trzeba przyznać, że firma ma sporą fantazję. Wyświetlacz zachodzący na wszystkie cztery krawędzie urządzenia to odważny pomysł. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że przy takim projekcie, nie ma miejsca na żadne porty.

Xiaomi Waterfall Display

Zapewne część użytkowników smartfonów dalej nie może przeboleć tego, że w niektórych telefonach nie ma już portu mini Jack 3.5 mm. Mieliśmy już na rynku projekty, które szły jeszcze dalej i eliminowały wszystkie porty z urządzenia. Przykładem może być tutaj Meizu Zero, ale trudno tutaj mówić o jakimkolwiek sukcesie. Sprzęt wprawdzie można było kupić, ale kosztował krocie i znalazła się jedynie garstka nabywców, którzy zdecydowali się zaufać firmie. Czy w przypadku Xiaomi będzie podobnie? Wiele zależy od tego, co będzie miał do zaoferowania smartfon z nowym ekranem, czyli Xiaomi Waterfall Dispaly.

Projekt wygląda wyjątkowo ciekawie i przypomina oczywiście Xiaomi Mi Mix Alpha. I podobnie jak on, pojawić się ma ze specjalną wersją MIUI na pokładzie tak, by dostosować możliwości oprogramowania do samego wyglądu urządzenia. Xiaomi Waterfall Dispaly wygląda wyjątkowo futurystycznie. Wyświetlacz zachodzi bowiem na każdą z krawędzi urządzenia, a jedynie jego rogi wydają się być czymś zabezpieczone. Na filmie widać, że każdą z krawędzi będzie można w jakiś sposób zagospodarować, co może być wygodne, ale może też sprawiać sporo problemów z obsługą.

Zobacz też: Ile jesteś w stanie zapłacić za Xiaomi – szef marki zadaje ważne pytanie.

Smartfon ma być pozbawiony portów, więc ładowanie będzie jedynie indukcyjne, a słuchawki podłączy się przez Bluetooth. Xiaomi w tym projekcie wykorzystało aż 46 swoich patentowych rozwiązań, więc możemy spodziewać się czegoś wyjątkowego. Ceny oczywiście jeszcze nie poznaliśmy, a tym bardziej tego, kiedy sprzęt może się pojawić na rynku. I co sądzicie o takim projekcie?

Źródło: Xiaomi / XDA-Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy