ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Drobna, ale jakże znacząca aktualizacja sklepu Play – Google wprowadza zapowiedzi (wstępne rejestracje)

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
google play zapowiedz wstepna rejestracja terminator genisys

Jak można jeszcze ulepszyć mobilne sklepy z grami, programami, książkami i wieloma innymi rzeczami, które można kupić przez tablet czy też smartfona? Okazuje się, że sklep Google Play ma jeszcze – przynajmniej – jeden brak, który właśnie został naprawiony i pierwsi deweloperzy już zaczęli z niego korzystać.

Dotychczas tworząc aplikacje, będąc już na ostatniej prostej, programiści mieli trudne zadanie, aby w jakiś sposób zapowiedzieć swoje dzieło. W tym celu trzeba zazwyczaj wykupować reklamy i chwalić się na portalach społecznościowych. Jednak Google postanowiło wprowadzić jeszcze jedną możliwość zapowiedzi, bezpośrednio w sklepie Play. Jak to wygląda od strony użytkownika? Nic prostszego, jeśli deweloper zapowie daną grę lub program to wystarczy zapisać się na wstępną rejestrację i gdy ta tylko zostanie udostępniona to zostaniemy poinformowani na naszym urządzeniu mobilnym. Oczywiście w każdej chwili można się wyrejestrować w razie zmiany zdania o danym tytule. Pierwszym studiem, które zdecydowało się wykorzystać nową funkcję sklepu Play jest Glu, które przygotowuje grę związaną z nową częścią filmu Terminator. Aplikację tę znajdziecie klikają w następujący link: Klik!

Osobiście spodziewam się dużej popularności nowej funkcji i ogromna ilość tytułów zacznie pojawiać się na początku w formie zapowiedzi. Może to trochę rozczarować niektórych użytkowników, ale z pewnością w ogólnej mierze jest to pozytywna zmiana. Jaka według Was powinna być kolejna?

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy