Kable USB może i nie należą do najwytrzymalszych, jednak w porównaniu do Lightning można je nazwać pancernymi. Te bowiem już w kilka miesięcy po zakupie lubią się strzępić. I nie ma znaczenia, czy ktoś kupuje iPhone, iPada czy też samodzielny, oryginalny kabel. Ten prędzej czy później zacznie wyglądać jak coś, co wpadło do młynka do kawy. Na szczęście zawsze można kupić kabel od zewnętrznego producenta, co jednak jest dodatkowym wydatkiem. Okazuje się, że nie tylko użytkownicy są poirytowani takim biegiem sprawy, ale także samo Apple. Firma właśnie znalazła rozwiązanie tego problemu.

Apple rozwiąże problem postrzępionych kabli

Apple rozwiąże problem postrzępionych kabli

Poprzednie rozwiązanie problemu zakładało, że osłonka kabla stanie się grubsza, dzięki czemu miejscowo będzie oferowała większą sztywność, co utrudni zginanie. Oczywiście znacznie poprawiło to jego żywotność, jednak jednocześnie wpłynęło negatywnie na kompatybilność z akcesoriami. Jak można przeczytać w opisie umieszczonym przez firmę:

Sztywny materiał tworzy lokalny wzrost odporności na zginanie kabla, odciążając w ten sposób połączenia przewodowe. Oprócz miejscowego usztywnienia kabla tuleja odciążająca powoduje, że kabel jest grubszy na końcach. W niektórych przypadkach taka dodatkowa grubość może nie być pożądana.

Zobacz też: Zwiastun Kajko i Kokosz od Netflix – to może być ciekawa przygoda

Nowe rozwiązanie Apple pozwala na zachowaniu jednolitej grubości. Udało się to uzyskać poprzez zastosowanie dwóch warstw materiałów o różnych właściwościach. Jedna z nich jest bardziej elastyczna, a druga twardsza. Zależnie od odcinka jedna z nich jest grubsza. I tak na środku grubsza jest warstwa elastyczna, natomiast przy wtyczkach sztywna. Ważne jest jednak to, że obydwie ciągnął się przez cały kabel. Tym samym firmie udało się rozwiązać problem, którego inni nie mieli.

Źródło: WccfTech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.