Minął tydzień odkąd Carl Pei, współzałożyciel OnePlus, ogłosił swój nowy startup o nazwie Nothing. Teraz firma zapowiada ważną informację, którą zdradzi w przyszłym tygodniu, wzbudzając tym niemałe zainteresowanie. Wiele osób twierdzi, że może tu chodzić o jej pierwszy produkt. Sam Tweet jest jednak bardzo lakoniczny i tak naprawdę pozostawia po sobie więcej pytań, niż odpowiedzi. Co więcej, dość szybko zniknął z sieci.

Zapowiedź Nothing

Zapowiedź Nothing

Na początek warto zacytować Tweeta, który zniknął z sieci. co pewnie dodatkowo ma budować napięcie:

A new important milestone in Nothing’s journey is coming up next week.

— Nothing (@nothing) February 4, 2021

Albo nie jestem zbyt dobrym łowcą informacji, albo w sieci nie ma niczego na temat tego, co planuje zaprezentować Nothing w przyszłym tygodniu. Oczywiście pomijam tu masę spekulacji, które pojawiły się tuż po publikacji. Chodzi mi o to, że nie ma żadnych produktów certyfikowanych pod szyldem marki, więc nie można powiedzieć, co chce ona zaprezentować w przyszłym tygodniu. Mamy nadzieję, że więcej szczegółów pojawi się przed ogłoszeniem. Jedyne co jest pewne, to fakt, że firma zamierza wypuścić na rynek wiele kategorii produktów, które wspólnie mają tworzyć spójny ekosystem. 

Zobacz też: HMD Global wskrzesi Nokię 3650 – okrągła klawiatura alfanumeryczna powraca

Najczęstsze plotki sugerują, że pierwszym z nich ma być inteligentny głośnik. Warto jednak mieć na uwadze, że tego typu sprzęt wymaga asystenta głosowego. Oczywiście, można tu zastosować integrację z Alexą lub Asystentem Google. Jednak w tym wypadku urządzenia tworzą ekosystem także z produktami innych marek. Swoją drogą te lakoniczne zapowiedzi zaczynają powoli przypominać sytuację z OnePlus Nord. Carl Pei wie dobrze, jak budować napięcie. Jednak jeśli przesadzi, to cokolwiek by nie zaprezentował, może to okazać się rozczarowaniem. W końcu sam Nord to naprawdę porządny smartfon, jednak z powodu prowadzonej kampanii wiele osób liczyło na coś… więcej. Tutaj sytuacja może się powtórzyć, a przecież pierwsze wrażenie jest kluczowe dla nowej firmy.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.